I spodní prádlo může být BIO

Napsal

I spodní prádlo může být BIOO bio potravinách a bio kosmetice byly napsány již stovky článků a teorie o správném líčení a stravování ještě zdaleka nejsou u konce. Věděli jste ale, že do bio kvality míří také spodní prádlo? Pojďte si přečíst zajímavé informace o ekologickém odívání.

Průmysl znečišťuje životní prostředí

Stará známá pravda, kterou v současné době zná i malé dítě v mateřské školce. Ekologické teorie se drží faktu, že na výrobu jednoho kilogramu bavlny je potřeba až 20 tisíc litrů vody a její vypěstování se zase neobejde bez obrovského množství pesticidů. Textilní odborníci by rádi vyvinuli zdravotně nezávadné spodní prádlo a pohodlné domácí oděvy, ve kterých se člověk bude dobře cítit a zároveň bude sexy vypadat.

Zelená je „IN“

Zelená barva, kterou se v současné době označuje vše ekologické, je základem pro vytvoření nové látky pro výrobu spodního prádla. Výrobci se totiž chtějí držet zcela přírodního, ekologického a zdravého materiálu, který by se stal mezi jinými surovinami naprosto výjimečným.

Zdravé prádlo

Ekologické spodní prádlo by zahrnovalo slipy, podprsenky, noční košilky i další prádlové doplňky. Na první pohled budou od klasického druhu tohoto oblečení nerozeznatelné. Příjemný materiál je vyroben z velkého množství hedvábí, z bio bavlny, bambusu a v neposlední řadě i z dřevěného vlákna.
Ve Velké Británii už ale vzniká firma, která spodní prádlo vyrábí pouze z bio bavlny barvené látkami šetrnými k životnímu prostředí. K mání tedy budou noční košilky, podprsenky zdobené krajkou, oboustranná bolerka, kalhotky, ale i legíny či slušivá pyžama v něžných barvách doplněná o knoflíky z recyklované dřevěné hmoty.
Prioritou nově se rozmáhající značky samozřejmě je, aby veškeré oblečení bylo ženám co nejvíce pohodlné. Vedení firmy dále uvažuje, že by využilo i speciálních bio materiálů jako např. bambusu s dotekem hedvábí. Tento krok považují za přínosný a věří, že se díky zákazníkům budou stále rozšiřovat. Spodní prádlo z bio materiálu lze pořídit již od prosince loňského roku. Bohužel, do Evropy se zatím nedostalo.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *