Pokazila se vám pračka? Oprava nemusí být zase tak nákladná

Napsal

Součástí každé moderní domácnosti je dnes velké množství spotřebičů. Mezi ně samozřejmě patří rovněž automatická pračka. Je to pomocník, bez kterého se neobejdeme, a pokud se nám rozbije, je to samozřejmě problém. Především to zpravidla znamená nečekané výdaje pro rozpočet domácnosti. Tyto výdaje však můžeme poměrně podstatným způsobem snížit. Záleží jen na tom, co pro to jsme ochotni udělat.

Oprava pračky

Oprava pračky

Problém je často v topném tělese

Určitě není nic špatného nechat opravu na autorizovaným servisu. Potíž je v tom, že pozáruční oprava automatické pračky by mohla stát poměrně hodně peněz a nemusela by se s ohledem na zůstatkovou cenu spotřebiče vyplatit. Typické závady na spotřebičích se však stále dokola opakují. Mezi obvyklou součástku, která může po čase potřebovat vyměnit, patří třeba topné těleso do pračky. Můžete si jej nechat vyměnit v rámci servisního zásahu, ale pokud si tento díl seženete sami, lze jej získat i výrazně levněji. Právě proto se určitě hodí podívat se na nabídku e-shopů, které tyto náhradní díly nabízejí. Tyto e-shopy vám mohou nabídnout také asistenci s výběrem:

  • Správného odpovídajícího dílu
  • Alternativního výrobku

Alternativní výrobek je takový, který splňuje parametry originálu a bude vám do spotřebiče pasovat. Samozřejmě existují výrobky různé kvality a potažmo ceny, s čímž vám je opět schopen dobrý prodejce poradit.

Výměna čerpadla může snížit hlučnost

Další poměrně běžnou součástkou, která se může v pračce pokazit, je čerpadlo. Většina výrobců používá v pračkách téměř stejná čerpadla italské výroby. V některých pračkách se mohou vyskytovat také výrobky vyráběné v Číně. Jednotlivé modely ale pochopitelně mohou mít určité odlišnosti, a tak je opět potřeba najít konkrétní odpovídající díl. Také zde platí, že je možno využít alternativní čerpadlo do pračky za lepší cenu. V některých pračkách je dokonce vhodné originální čerpadlo vyměnit, přestože funguje. Někteří výrobci totiž používají hlučnější čerpadla, takže pokud máte výhrady k hlučnosti pračky, může toto být možné řešení problému.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *