Kvalitní spánek na kvalitní matraci, která moc nestojí. Je to možné?

Napsal

Spánek je naprosto nepostradatelnou součástí našeho života. Bez kvalitního spánku to zkrátka nejde. Sami jistě víte, jak se cítíte špatně a jste nevrlí, pokud jste se nevyspali dobře. Tělo zkrátka nedobilo dostatek energie. Tato skutečnost se pak projevuje nejen na naší náladě, ale také na pozornosti a celkovém výkonu. Abyste se ráno cítili dobře, je základem vybrat si správnou matraci. Matrací je však na trhu nepřeberné množství, proto se v sortimentu neorientuje nejlépe.

Matrace

Matrace

V oblibě je pěnová matrace

V současnosti patří mezi obvyklejší druh matrací, který si zákazníci žádají. Základní strukturu jádra tvoří polyuretan. Dnes se navíc výrobci soustřeďují na ergonomické vlastnosti matrací. Ty tak nejsou tvořeny jediným blokem, ale dochází zde ke kombinacím několika druhů polyuretanové pěny. Pěnové matrace tak mohou dosáhnout lepších vlastností, díky kterým se kvalitně vyspíte. Různé druhy pěny také přispívají ke správné opoře té které části těla, a tak se jedná o matrace vhodné pro ty z vás, kteří trpí problémy se zády. Obvykle se používá:

  • PUR pěna
  • „Studená“ HR pěna
  • Líná pěna

Nejběžnější je PUR pěna, ale to neznamená, že taková matrace je nejméně kvalitní. Může mít velmi dobré ortopedické vlastnosti, může být antialergická, ale může nabídnout také velmi dobrou cenu. Obdobou je HR pěna, která se liší zejména postupem výroby. Výsledkem odlišného výrobního procesu je schopnost velmi dobře si držet tvar. Populární je také líná pěna, která se označuje také jako paměťová pěna. Jedná se o pěnu s vysokou hustotou, která se dokáže dokonale přizpůsobit oblinám vašeho těla. Díky tomu je velmi vhodná pro lidi, kteří mají problémy se zády.

Cena dle vašich možností

Pokud si myslíte, že za kvalitní matraci musíte utratit desetitisíce, pak to určitě není pravda. Zejména na internetu najdete velmi zajímavé cenové nabídky. Nákup levné matrace nemusí být špatnou volbou, vždy pouze záleží na tom, co od výrobku očekáváte. Mnoho vlastností splní i levnější modely, budete-li vyžadovat speciality na problémy se zády, nebo budete-li třeba chtít matraci s vyšším profilem, zaplatíte zřejmě více.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *