Jaké zubní náhrady nám je schopna nabídnout moderní stomatologie?

Napsal

Své vlastní zuby bychom nejraději měli navěky. To se však ve většině případů rozhodně nepodaří, a to i s ohledem na maximální péči, kterou svým zubům věnujeme. Pokud jste se se svým chrupem dostali do fáze, kdy už klasické bílé plomby nezabírají a je nutno provést celkovou rekonstrukci zubů, v tom případě jsou využívány nejrůznější zubní náhrady. Pojďme se v našem článku podívat na to, jaké máte možnosti při volbě zubní náhrady a jaká volba je vlastně adekvátní s ohledem na stav vašich zubů.

Zubař

Zubař

Protetické náhrady

Zubním náhradám se říká takzvané protetické náhrady. Existuje několik druhů zubních náhrad, přičemž volba vhodné zubní náhrady je především na posouzení vašeho stomatologa. Pokud máte zájem o funkční umělé zuby a zubní náhrady, je tedy potřeba navštívit vašeho zubaře a zkonzultovat s ním stav svého chrupu. Na základě analýzy se potom volí ideální náhrada. Ve většině případů se jedná o:

  • Korunky
  • Můstky

V případě zubních korunek se tato varianta volí zejména tehdy, pokud je již poškození zubu větší. Na zhotovení korunek se využívají velmi tvrdé protetické materiály, které ve výsledku vytvoří dokonalou umělou náhradu zubů. Říká se jim korunky, protože se nasadí v podstatě na pahýl našeho zdravého zubu. Výsledek působí velmi přirozeně, takže se nemusíte obávat, že by někdo umělou náhradu poznal.

Druhou typickou variantou jsou zubní můstky, které patří mezi protetické náhrady nahrazující jeden nebo i více zubů. Ta je nasazena na dvou či více vašich vlastních zubech. Můstky se jim říká právě proto, že vlastně přemosťují mezery, které vám zůstaly mezi zdravými zuby. Vhodnost použití této metody se odvíjí od počtu i polohy mezer.

Základem je kvalitní zubař

Ať už nakonec zvolíte libovolnou zubní náhradu, tak abyste byli dokonale spokojeni, je potřeba zejména vybrat kvalitního zubaře. Dobré reference má například znamenitý zubař Žilina. Na místní zubní klinice se můžete spolehnout na využívání nejnovějších metod moderní stomatologie.

Zdroj obrázku:
Alexander Raths / Shutterstock.com

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *