Do moderního interiéru patří moderní dveře. Jaké jsou aktuální trendy?

Napsal

Mezi jeden z nejdůležitějších prvků každého domu patří bezpochyby dveře. Pokud chceme, aby nám opravdu dlouho a dobře sloužily, nemůžeme se dívat pouze na co nejnižší cenu. Není samozřejmě zase ale důvod kupovat příliš drahé výrobky. Je zkrátka potřeba najít ideální poměr mezi cenou a kvalitou. Budeme tak mít jistotu dlouhé životnosti produktů, které budou splňovat vlastnosti, jež jsou od dveří očekávány.

Interiérové dveře

Interiérové dveře

Jaké parametry zohledňujeme při výběru dveří?

Pokud hovoříme o vlastnostech dveří, tak třeba u dveří vchodových, nebo lépe řečeno u dveří, které oddělují vnitřní prostor od venkovního, je potřeba myslet na součinitel prostupnosti tepla. Ne nadarmo se říká, že vchodové dveře jsou spolu s okny kritickým místem z pohledu zateplení. Kromě toho lze vchodové dveře vybírat také speciálně jako dveře do bytu, bezpečnostní dveře nebo nás mohou zajímat také dveře akustické, které zabraňují pronikání hluku. Dveře obecně však lze vybírat z celé řady produktů. Každá jedna varianta je pak určena pro jiný druh použití. Můžeme zvolit například:

  • Posuvné dveře
  • Bezfalcové dveře
  • Protipožární dveře
  • Ocelové dveře

V interiérech dominuje moderní design

První výše uvedená kategorie se hodně používá v interiérech a stále více má charakter také interiérového doplňku. Dveře se mohou zasouvat buď do kazety, nebo být zavěšeny na stěně. Jedná se tedy o speciální kategorii interiérových dveří. Pokud však chcete spíše interiérové dveře klasického typu, potom můžete zvolit designově velmi vydařené bezfalcové provedení. Ty dokonale zapadnou do moderních stylových interiérů. Můžete si vybírat také mezi klasickým i moderním rámovým provedením.

Samozřejmostí je v dnešní době velký výběr povrchů. Mohou to být buď laminátové fólie, polypropylenové fólie, případně fólie s 3D efektem. Můžete si zvolit také dveře s nastavitelnými závěsy. Vždy záleží na tom, kolik chcete do dveří investovat a na vašem vkusu.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *