Chraňte aktivně své domovy proti vnějším vlivům

Napsal

Vlastní bydlení je sen snad každého z nás. Chvíle, kdy se z dětí stávají dospělí lidé a vydají se vstříc životu, který se bude odehrávat přesně podle jejich představ. Dnes už mladé rodiny s dětmi příliš neláká život v rušných ulicím velkých měst, ale dochází spíše k poměrně značnému stěhování do městysů a městům přilehlých vesnic. Tam se totiž nachází daleko lepší prostředí pro výchovu dětí, kde se nemusíte bát silného provozu ani dalších nástrah, které život ve městech přináší.

Ochrana proti ptákům

Ochrana proti ptákům

Pokud se rozhodnete postavit dům a nebo koupit nějaký starý, který si časem zrenovujete, musíte však počítat se spoustou jiných problémů, které s tím přicházejí. Údržba domu by se skutečně neměla drát na lehkou váhu a zároveň se budete muset vypořádat s jevy, které život na vesnici, téměř v lůně přírody, přináší.

Na co například se musíte během života na vesnici připravit

  • prudké deště mohou vytopit části vašich domů
  • občas k vám může zabloudit kuna, která překouše kabely u auta
  • ničivá sucha dokáží úplně vysušit vodní zdroje
  • silnice se během zimy udržují daleko méně
  • v určitých částech střechy a jiných prostorách vám začnou hnízdit ptáci

Příroda občas umí být i krutá a to během života na vesnici můžete poznat třeba v případě silných dešťů, které dokáží za krátkou dobu vytopit vaše sklepní prostory a nebo dokonce i níže položené obytné místnosti. Proto se pokuste raději dopředu připravit nějaká protipovodňová opatření, která by mohla následky silného deště zmírnit.

Kuny jsou vážně potvory a pod kapotou vyhřátého auta se jim hrozně líbí. Říkáte si určitě „chudák zvířátko, jen ať se ohřeje“. Jenže kromě ohřátí po sobě zanechá ještě mnoho překousaných kabelů a pokud bude hladová, může vám zmizet i několik kusů vašeho drobného zvířectva (slepice, králík). V autě vám od nich pomůže například přítomnost takzvané kunoplašky.

Co nás dále ohrožuje?

Ničivá sucha, která v posledních letech provází letní dny, dokáží během pár týdnů absolutně vysušit vodní zdroje. A pokud jsou vyschlé vodní zdroje, nemáte vodu v domácnosti ani vy samotní.

Silničáři jsou kapitola sama o sobě. V případě silnic na vesnicích obzvlášť. Může se tedy dost dobře stát, že jednoho mrazivého zimního dne nebudete moci dojet do práce přes haldy sněhu na silnicích.

Ptáci jsou v přírodě opravdu krásná stvoření. Ovšem doma je mít rozhodně nechcete. Zanáší okapy, dělají hnízda na okenních tabulích (a rozhodně nejen tam) a dokáží a zničit novou fasádu. Zejména takové vlaštovky jsou tím doslova pověstné. Jejich výskytu ve vašem domě zabráníte, když použijete hroty proti vlaštovkám. Pak už se u vás neukáží.

Holuby jsou dost otravní ptáci i ve městech, natož pak na vesnici. Pokud tedy nechcete mít holubí výkaly absolutně všude v exteriéru domu, pomůže spolehlivá ochrana proti holubům, se kterou se jich nadobro zbavíte. Využijte proto možnosti, které máte, abyste zajistili sobě i své rodině příjemné bydlení.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *