Trápí vás strie? 9 tipů, co na ně zabírá

Jestli si myslíte, že tento problém trápí jen vás, vězte, že strie má většina obyvatel této planety. A to nejen ženy, strie trápí i řadu mužů. Tyto jizvičky na kůži, které se tvoří převážně na břiše, na prsou a na stehnech, jsou důsledkem rychlého růstu (například bříška v období těhotenství) nebo díky hormonálním změnám. Boj s nimi je běh na dlouhou trať a navíc hodně obtížnou. 

I v případě strií je dobrá prevence, jenže ubránit se jejich vzniku stoprocentně nejde. Jednak nedokážeme ovlivnit hormonální poruchy a někdy ani náhlý přírůstek na váze. Přesto je možné správnou prevencí výskyt strií zmírnit. Co tedy na strie zabírá?

Vhodná prevence výskyt strií omezí

Výskyt strií na kůží můžeme zmírnit vhodnou prevencí, což je například:

  1. Promazávání těch částí těla, které jsou striemi nejvíc ohrožené. Vhodné jsou různé olejíčky či pleťová mléka, která podporují elasticitu kůže.
  2. Prokrvující masáže inkriminovaných partií zlepšují elasticitu pokožky a mohou zmírnit výskyt strií.
  3. Správná životospráva zabrání většině nechtěných přírůstků váhy. Pokud dochází k postupnému růstu jednotlivých partií, zvládá zdravě elastická pokožka “dorůst”.
  4. Dodržujte pitný režim a hydrataci kůže podporujte i vhodnými krémy. Hydratovaná pokožka je pružnější a přizpůsobí se případnému růstu tělesné partie.

Když už strie vznikly

S výskytem strií začíná urputný boj, který ale nikdy nevyhrajete. Můžete docílit vyblednutí strií, takže budou méně viditelné, úplně se jich ale s největší pravděpodobností nezbavíte nikdy. Co na strie pomáhá?

  1. Mikrodermabraze neboli obrušování kůže je jednou z metod, jak se striemi bojovat. Odstraněním odumřelých buněk se kůže “otevře” a lépe přijímá látky podporující     regeneraci.
  2. Peeling je domácí metodou, jak odstranit odumřelou kůži. Babské rady doporučují cukrový peeling, což je třtinový cukr smíchaný s olejem. Aplikovat byste ho měli obden krouživými pohyby po dobu cca 10 minut.
  3. Odstranění strií se provádí také laserem, podobně jako se odstraňuje tetování.
  4. Metoda radiofrekvence, při které dochází k remodelaci kůže, také pomáhá s odstraněním strií.
  5. K úplnému odstranění pomůže jedině plastická chirurgie – abdominoplastika odstraní přebytečnou kůži i se striemi.

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *