Tipy na rychlé a snadné pohoštění pro návštěvu

Napsal

Nemám ráda nečekané návštěvy, ale když přijdou, jsem k nim pochopitelně stejně pohostinná jako k těm, na které mám čas se připravit. Asi to máte stejně. Největší problém vždy nastává s tím, co připravit na stůl z toho, co právě máte doma, aby to bylo dobré a snadné na přípravu.

Vyplatí se mít doma alespoň minimální zásoby trvanlivých potravin, nějaké konzervy rybiček nebo paštiku, uzeninu, mléčné výrobky (hlavně sýr a tvaroh), listové těsto, zeleninu a ovoce. S ohledem na dobu, kterou máte před příchodem návštěvy můžete připravit některé z následujících pohoštění.

Univerzální listové těsto

Jestli se vám návštěva ozve aspoň hodinu před příchodem a máte doma listové těsto, máte velké štěstí. Můžete připravit sýrové měšce (rozválené těsto nakrájet n čtverce, potřít vejcem a doprostřed dát hromádku strouhaného sýra – balkán, čedar, nivu, co právě máte), pizza šneky (potřít rajčatovou polpou nebo kečupem, posypat pizza kořením, poklást šunkou nebo salámem, posypat sýrem, zamotat a rozkrájet na jednotlivá kolečka) nebo obyčejné tyčinky sypané kmínem, semínky či strouhaným sýrem. Můžete si být jistí, že takovými dobrůtkami nikdo nepohrdne.

Salát “Co dům dal”

Velmi rychle připravíte pohoštění ve formě salátu, do něhož nakrájíte vše, co vám padne do ruky. Velmi oblíbené saláty jsou těstovinové, zeleninové s tuňákem a vejci, s kuřecím masem či s krabími (případně surimi) tyčinkami. Salát máte hotový během chvilky a než přijde návštěva, stihnete ho i vychladit.

Pomazánkové variace – kanapky, sendviče i jednohubky

pomazánku můžete připravit v podstatě ze všeho – z rybiček, paštiky, masové konzervy, ale i z tvarohu, taveného sýra, či vajíček. Výborné jsou i pomazánky zeleninové, například okurková (nastrouhaná salátovka smíchaná s tvarohem) nebo mrkvová (strouhaná mrkev + česnek + majonéza). Mazat můžete na rohlíky, tmavý, světlý i toastový chléb a slepovat jako sendviče,případně ozdobit jako kanapky. Jednohubky můžete z chleba vykrajovat do různých tvarů vykrajovátky na cukroví.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *