Nastartujte den banánovým koktejlem

Napsal

Nastartujte den banánovým koktejlemBanán rozmixovaný v bílém neochuceném zákysu je nejlepší způsob, jakým nastartovat den. Čerstvý banán totiž dodá tělu potřebnou energii na zvládnutí každodenních povinností a zákys zase zasytí.

Jak vzniklo slovo banán

Slovo banán pochází z arabského výrazu pro prst a první zmínky o něm pocházejí již z buddhistických textů z doby 600 let před naším letopočtem. Banány jsou zdrojem okamžité energie a zajišťují tělu přísun důležitých minerálních látek, jako jsou draslík, fosfor, hořčík a vápník. Díky vysokému obsahu sacharidů jsou také snadno stravitelné a nezatěžují tolik trávicí ústrojí. Vyhněte se však banánům nezralým, ty totiž způsobují plynatost.
Už na první pohled optimisticky vyhlížející ovoce vám pomůže vylepšit náladu díky látkám, které obsahuje. Tento efekt lze navíc ještě posílit kombinací s mléčnými výrobky, které také obsahují látky napomáhající relaxaci (vzpomeňte například na recept našich babiček na nespavost – teplé mléko s medem).

Zdravé zákysy

Zákysy jsou oblíbené díky jejich poctivé chuti mléka a ovoce a pro jejich pozitivní účinky na lidské zdraví. Jsou obohaceny vitamíny C, E a A a obsahují prospěšnou probiotickou kulturu (lactobacillus acidophilus), která podporuje vnitřní harmonii trávicího traktu. Splňují kritéria bezlepkové diety a nenajdete v nich žádné konzervační látky.

Vyzkoušejte

Jako inspiraci pro banánový drink můžete využít následující tip:

Ingredience (pro dvě osoby):
1 banán, 1 zákys banán, 200 ml polotučného mléka, kakao, skořice

Postup:
Banány nakrájíme na kolečka. Připravíme si dvě sklenice o obsahu 0,3 litru. Do mixéru nalijeme celý obsah balení banánového zákysu. Přidáme mléko a přibližně polovinu z nakrájených koleček banánu. Vše rozmixujeme a nalijeme do sklenic. Dozdobíme plátky banánu (můžeme napíchat na párátko a položit vodorovně přes okraj sklenice) a posypeme skořicí a kakaem.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *