Koktejly pro štíhlou linii

Napsal

Napraví prohřešky po svátcích a dodají nám novou energii. Tentokrát to vyjde! S naším zeštíhlovacím programem svého cíle jistě dosáhnete. S tekutými recepty pro rychlé odbourání hmotnosti vyrovnáte „hříchy“ svátečních dnů – a zřetelný úspěch vás bude nejlépe motivovat, abyste pokračovala.

Nadbytečné kilogramy prostě „odplavte“ pitím. Půjde to snadno s koktejlovými nápoji. Vyberte si, na jaký máte chuť – jsou sladké i pikantní. Pro bleskový úspěch (1/2 kg za den) nahraďte dvě hlavní jídla denně jedním drinkem. Pokud chcete zhubnout méně, potom stačí, když za jeden nápoj vyměníte třeba večeři.

shutterstock_121270552

Pijte pomalu – každý nápoj si pěkně vychutnávejte. Asi tak, jako jídlo.

Recepty si schovejte – protože na cestě za vysněnou postavou je můžete používat stále znovu. Například, když jste večer pozvána na velkou večeři, potom vám v poledne bude stačit jenom některý z nápojů. Nebo když o víkendu „zhřešíte“, hned v pondělí to vyrovnejte nejlépe dvěma drinky.

Velmi důležité pravidlo: Za den dohromady vypijte nejméně dva litry (vodu, bylinkové nebo ovocné čaje). Jenom tak bude mít tělo dostatek tekutin, aby udrželo aktivní látkovou výměnu a odbouralo odpadní produkty.

Jak SOS recepty působí

V některých potravinách se skrývají určité biolátky, které v našem těle aktivují látkovou výměnu.

Spálí se více tuků. Vitamin C posiluje imunitní systém. Stará se i o to, aby se obzvlášť hodně tuku mohlo proměnit v energii. Proto všechny nápoje obsahují velké množství vitaminu C, například díky kiwi, pomerančům nebo citronům.

Urychlí metabolizmus. Exotické plody nám dodávají tolik potřebné enzymy. Tyto takzvané biokatalyzátory urychlují trávení a pomáhají proměňovat naši stravu na energii. Tak například v ananasu je enzym bromelin – stará se o to, aby se bílkoviny rozštěpily na nejmenší stavební kameny, na životně důležité aminokyseliny. Proto některé nápoje připravujeme s ananasem, mangem, papájou, kiwi nebo fíky.

Zůstanete déle sytá. Když jíme potraviny bohaté na vlákninu, zůstáváme dlouho sytí, bráníme záchvatům hladu a dobu mezi jídly lépe přečkáme. Proto nápoje obsahují hodně ovoce a zeleniny, sušené plody a ovesné vločky.

Rozproudí látkovou výměnu. Hořčík je minerál, který stimuluje látkovou výměnu, a tím podporuje odbourávání tuků. Dobrým zdrojem hořčíku je ovoce (zejména pomeranče, banány a kiwi), ovesné vločky a suché plody.

Teď jsem vás tu navnadila na koktejlové hody, a aby se má snaha neminula účinkem, tak vám přeji nejen dobrou chuť a pevnou sílu, ale také přikládám několik receptů této „ňaminy“.

Meruňkovo-mrkvový

Meruňkovou šťávu (100 ml) rozmixujeme se dvěma až třemi nakrájenými sušenými meruňkami, 1 lžící ovesných vloček, 2 lžičkami medu a 2 lžičkami limetkové nebo citrónové šťávy. Mix doplníme 75 ml mrkvové šťávy. Celkem 207 kcal.

Kefír s červenou řepou a křenem

Rozmixujeme 100 ml šťávy z červené řepy s 50 ml mrkvové šťávy, 50 ml kefíru, 1-2 lžičkami čerstvě nastrouhaného křenu a 2 lžičkami citrónové šťávy. Ochutíme solí a pepřem. Dvě snítky koriandru nebo jiných bylinek nasekáme a přidáme do nápoje. Celkem 98 kcal.

Ananasovo-kokosový

Oloupeme 200 g čerstvého ananasu a odstraníme tvrdý střed. Dužinu potom nakrájím na kousky a rozmixujeme se 2 lžičkami limetkového nebo citrónového sirupu, 2 lžičkami kokosového mléka a 2 lžičkami strouhaného kokosu. Dolijeme 125 ml grapefruitové šťávy. 1-2 lístky máty najemno nasekáme a přidáme do nápoje.  Celkem 231 kcal.

Zelený čaj s citrusy

Jeden čerstvý pomeranč oloupeme (přičemž odstraníme i bílou slupku), nakrájíme jej na kousky a rozmixujeme se 100 ml zeleného čaje, 50 ml šťávy z grapefruitu, 2 lžičkami rakytníkové šťávy a 2 lžičkami javorového (nebo jiného) sirupu. Na závěr nasekáme 3 lístky máty a přidáme do čaje. Celkem 150 kcal.

Nápoj s papájou a malinami

Polovinu papáje oloupeme, lžičkou vyškrábeme tmavá jádra a dužinu nakrájíme na kousky. Rozmixujeme ji s 50 g čerstvých nebo mražených malin, 1 lžičkou slunečnicových semínek a 2 lžičkami malinového sirupu. Směs doplníme 125 ml třešňové šťávy. Celkem 171 kcal.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *