Borůvkové slavnosti

Napsal

Borůvkové slavnostiLéto se neúprosně blíží a my vám přinášíme další skvělý recept, který si můžete vychutnat společně s krásným počasím třeba na zahrádce s přáteli. Je to rychlé, jednoduché a výborné. Nechte se unést borůvkami!

Porce pro : 6 až 8 osob
Doba přípravy: 60 minut
Suroviny: 250 g borůvek, 200 g mascarpone nebo lučiny, 200 g plnotučeného tvarohu ve vaničce, 10 lžic smetany, 2 vejce, 165 g moučkového cukru, 55 g krupice, 35 g mouky, 2 vanilkové cukry, 20 g másla

Postup přípravy:

Pokud také patříte mezi ty, které využívají mražené borůvky, doporučujeme je nejdříve rozehřát na savém papíře při pokojové teplotě. Předehřejte si troubu na 180 stupňů. Dortovou formu vyložte přečícím papírem nebo vymažte máslem a vysypte moukou. V míse smíchejte tvaroh a mascarpone, přidejte cukr, vanilkový cukr a smetanu. Důkladně šlehejte robotem. Přidejte postupně vajíčka a dobře zamíchejte. Nakonec vmíchejte krupici a mouku. Hmotu nalijte do připravené dortové formy a na povrch vyskládejte borůvky. Dejte do trouby a pečte přibližně 45 minut. Po vyjmutí nechte vychladnout a servírujte posypané moučkovým cukrem.

Dobrou chuť! 🙂

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *