Proč začít s otužováním

Napsal

Posilní vaše zdraví, zlepší váš vzhled,odbourává deprese – s tímhle vám zaručeně pomůže studená sprcha. Ačkoli to zní neuvěřitelně, je to pravda. Otužování má nejednu pozitivní stránku. Ze začátku to jistě není nic příjemného, ale kdo to vydržíte, budete určitě spokojení. Pojďme si shrnout, proč byste měli začít s otužováním.

Posílení imunity

Otužilost vám posílí imunitu, což se hodí hlavně v období virových epidemií. Otužilci mají vyšší koncentraci plazmy a větší počet bílých krvinek, které jsou určené k boji proti bakteriím, virům a dokonce i proti tvorbě rakovinotvorných buněk. Tyto informace potvrdily studie v Anglii.

Redukce tělesného tuku

Při otužování se vlastně dobře hubne. Když tělo cítí velký chlad, kryje ztrátu tepelné energie a pokud si u toho otužování zaplavete, budete hubnout dvěma způsoby, tím druhým je mechanický výkon.

Psychická odolnost

Není nic lepšího, než ranní studená sprcha, díky které zvýšíte vaší psychickou odolnost. Studenou sprcha vám snižuje tvorbu kyseliny močové, zvyšuje produkci glutathionu, který vaše tělo chrání před oxidačním stresem a na závěr vaše tělo zaplaví elixír štěstí – endorfiny.

Lepší cirkulace krve

Jak vaše tělo cítí chlad, snaží se dopravit krev co nejrychleji do všech orgánů, aby je udržela v teple. Správné fungování krevního oběhu je důležité pro vaše zdraví.

Lepší svalová regenerace

Pokud sportujete, tohle vás bude jist zajímat. Nejlepší po cvičení či sportování je studená sprcha. Jak bylo již zmíněno, studená voda zvyšuje cirkulaci krve ve vašem těle a tím pomáhá odstraňovat z těla kyselinu mléčnou, která se tvoří při fyzické námaze. Kyselinu mléčnou řadíme mezi odpadní látky.

Budete krásnější

Pokud máte problém s vysušenou pokožkou, máte jedinečnou možnost s tím něco udělat. Studená sprcha je pro vaší pokožku velmi přínosná. A ptáte se, jak to? Je to jednoduché, studená voda na vaší kůži působí tak, že stimuluje dostatečné množství zásob mazových žláz, díky nimž se pokožka nevysušuje. I vaše vlasy studenou vodou nepohrdnou. Odměnou pro vás bude větší lesk a zdravý a pevný vzhled.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *