Zaručený návod na hubnutí 2. díl

Napsal

Zaručený návod na hubnutí 2. dílV minulém článku jsme si řekli že, je důležité nejdříve myslet a až potom navštívit lednici. Dnes si ukážeme, jak si můžeme dietu naplánovat. Zdá se vám to zvláštní? Možná je to trochu neobvyklé, ale za to účinné. Prostě a jednoduše: dnes se na dietu psychicky připravíme.

Myslete pozitivně

Lidé, kteří často drží diety, mají život rozdělen do dvou fází. První je období, kdy se jim na sobě něco nelíbí. Tento problém řeší především jídlem, na které potom navazuje přísná dieta. Tím si rozhodně nikdo neprospěje. Zaručený konec všemu udělá až porušení diety. Proč? Protože se tělo i duše lidově řečenou naštvou, vyšlou do nervového centra jakýsi signál, který dietu nekompromisně utne.

Důležité je se také umět pochválit. Někteří lidé začnou po skončení diety trpět depresemi. Myslí si, že jsou k ničemu, když nedokážou držet jednu dietu, a odlehčit tak tělu od faldíků. A kolotoč se opět roztáčí. Negativní emoce je přivede na sladkou neřest. Místo toho, aby si vzali pouze jeden čtvereček čokolády, nepohrnou přímo celou tabulkou. Teprve potom, hezky v klidu, si uvědomí, že ta dieta není zase tak špatný nápad a že začnou znovu.

Nová dieta je oproti té předcházející ještě o něco přísnější. Tím začíná druhá fáze. Zde lidé přestávají kontrolovat své činy a tehdy dochází k největším váhovým přírůstkům. Problém je v tom, že si jídlo pořádně nevychutnávají, protože má před nimi podobu viny. A tak se stále trápí, život jim utíká, ale váha jde často nahoru. Právě probíhá jo-jo efekt. Dvě kila zhubneme, tři přibereme. Stará ale pravdivá písnička.

Dieta a zase ta dieta

Nekonečné myšlenky o nových a nových dietách začínají právě v období nového roku. Mnoho žen si totiž dává obzvláště tvrdá a nereálná předsevzetí. Hledají stále lepší diety, jsou za ně schopné utrácet nespočet peněz a věří, že jim pomůže hubnoucí čaj, koření nebo zázrak odstraňující tuk.
Příčinou většiny problémů jsou jednostranné diety. Ten, kdo měl rád sladké, se z čista jasna rozhodne, že od nového roku na sladké prostě zapomene. Nepřipouští si žádné kompromisy, pouze poslušnost.

Rada na závěr. Když už se rozhodnete k dodržování předsevzetí, nesnažte se ho v zápětí porušovat. Dožene vás to k tomu, že si jednou vezmete jeden bonbon a za pár dní na dietu bez špatného svědomí zapomenete. Důležité je chválit se a věřit, že s úbytkem nevhodného jídla tuky zmizí.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *