Zamilujte se do powerjógy

Napsal

PoZamilujte se do powerjógy werjóga je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. To samé umí také jóga, i když svalová síla u klasické jógy není tak zdůrazňovaná. V klasické józe je hlavní náplní uvědomění si svého života v jednotě ducha a těla. Převážně se jedná o filozofický přístup k životu.

Hlavní rozdíly mezí jógou a powerjógou

Klasická jóga nezdůrazňuje cvičení jako základ. Tělo je jen součástí a není mu přisuzovaná podstata jako u moderních stylů, které v očích jógy musí vypadat jako kontext vytržený z celku. A ono to tak je.
Powerjóga není jóga. Pouze si vypůjčila pozice z jógy, aby jejich pomocí dokázala lidi přivést přes fyzické zatížení těla k řízenému pohybu, vědomému ovládání těla, psychické a fyzické relaxaci. Powerjóga dosazuje jednotlivé pozice do sestavy pozdrav slunci a neustále se drží tohoto vzorce, který slouží jako základní stavební kámen klasické cvičební lekce, jež má za cíl protáhnout a posílit souměrně svaly celého těla.

Co od powergógy očekávat

Lekce je určena pouze pro zdravé jedince, kteří chtějí cvičit. Mnoho lidí na powerjógu přichází za relaxací, mnozí očekávají zlepšení postavy. V poslední době se ale stále více a více lidí ptá na powerjógu jako prevenci bolesti v zádech. Při správně vedené lekci s důrazem na dech, přirozený rozsah pohybu v kloubech, centrum těla a koncentraci lze powerjógu doporučit jako preventivní cvičení bolestí v zádech, ale účinnější by bylo vybrat si například hathajógu nebo rehabilitační cvičení, zaměřené přímo na konkrétní zdravotní problém.

Powerjóga vás naučí dýchat

Powerjóga poskytuje posílení a současně protažení svalů na celém těle souměrně. To je první rozměr cvičení, který lidé v powerjóze objevují. A i s tímto cílem je také prezentována. Cílem powerjógy je nejen naučit lidi pracovat se svým tělem a postupně poznávat sami sebe, ale powerjóga také učí lidi dýchat během cvičení, učí je, že dech je základ, a když mají nějakou vypjatou situaci, že mohou pomocí dechu tuto situaci zlepšit. Neustálý důraz na plynulý dech, bez zádrží, na zpevnění centra těla, od kterého se cvičení odvíjí, klidné a vědomé řízení a provádění jednotlivých pozic v systému protažení a síly, to jsou základní předpoklady pro správné a bezpečné cvičení.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *