Sportujte spolu. Přehled sportů, které musíte zkusit

Napsal

Patříte mezi typy lidí, kteří neradi sportují sami? Máme pro vás pár možností, co podniknout ve dvou. Výhod to má hned několik – protáhnete tělo a s partnerem budete mít společné zájmy.

72735554

Možná jsou stereotypní vaše rande, možná jen nemáte žádný donucovací prostředek, který by vás přiměl k pohybu. Společné sportování vám může pomoct v obojím.

Když můžete vyrazit ven

Pokud je hezky a máte čas (třeba o víkendu), rozhodně neseďte doma. Navrhněte partnerovi, že se vydáte někam do hor. Zkusit tak můžete proslulý nordic walking. Aby byla vaše chůze prospěšná, měli byste chodit alespoň 40 minut ve svižném tempu. Trekingové hole jsou v tomto případě více než žádoucí, protože bez nich chodíte shrbeně a ničíte si páteř. Navíc díky tomu neposilujete jen nohy, ale i horní polovinu těla. Výhodou je, že nepotřebujete tělocvičnu, ani objednání. Vyrazit můžete v podstatě kamkoliv a kdykoliv.

126901606

Jakmile se oteplí, rozhodně neváhejte a vytáhněte brusle. Ty vám pomohou zvýšit kondici i zhubnout a opět jsou ideální v páru, protože se při jízdě stihnete i popovídat. Důležité je v tomto případě vybavení, jelikož jsou mezi typem bruslí obrovské rozdíly. V prvé řadě se naučte na bruslích bezpečně zastavovat, abyste si později neublížili. Jakmile budete jízdu ovládat, čekají vás příjemné hodiny na vzduchu, kdykoliv si zamanete.

Když jste v uzavřeném prostoru

Ani škaredé počasí vás nesmí doradit od společných aktivit. Jednou z nich jsou párové sporty v halách. Mezi ně patří badminton nebo squash. Dynamická hra na uzavřeném kurtu vás kompletně „vystaví“ během půl hodiny. Důležité je protáhnout se a zahřát svaly, než se vrhnete na kurt. Potřebovat budete vybavení – raketu a míček, ale obojí seženete obvykle v daném centru. Často mívají začátečníci problém s tím, který míček si vypůjčit. Pamatujte, že pokud hrajete squash poprvé, volte míček s modrou tečkou. Červená tečka se hodí pro středně pokročilé a se žlutou hrají pokročilí. Dvě tečky jsou pak pro profesionální hru.

72737649

A až přijde podzim a vy budete mít největší chuť zalézt do postele a koukat na televizi, vyhecujte partnera a přihlaste se do tanečních. Každý týden se budete připravovat a vymýšlet, co si vezmete na sebe, a to jen pro svého partnera. Navíc nabyté zkušenosti zužitkujete na plesech o pár měsíců později. Sladit se v tanci stojí přece za to.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *