Proč ženy hubnou a muži mají rádi boubelky

Napsal

Vidíte to všude kolem sebe – čím hubenější, tím lepší. Ženy se občas snaží přiblížit „magazínové“ dokonalosti. A když ne přiblížit, mají z toho alespoň pořád mindrák. Podle výzkumů ale muži rozhodně vychrtlé dívky z titulních stran časopisů nehledají.sb10064434s-001

Kde se vzal problém

Ženy jsou k sobě přehnaně kritické z jednoduchého důvodu. Hubená krása se stala jakmýsi trendem a prestiží ve společnosti. Tlak na to „vypadat dobře“ (v tomto případě hubeně) sílí mezi muži. Ti se proto samozřejmě ve společnosti rádi ukážou s hubenou a sportovně založenou dívkou. Získají tak uznání ze strany okolí. V podstatě by se dalo říct, že je hubená, atraktivní partnerka na večírku pro chlapa stejným bonusem, jako když vlastní dobré auto nebo umí hrát skvěle golf.

Průzkumy ale odhalují, že ve skutečnosti je to u mužů jinak. Nesejde jim na tom, jestli jejich partnerka přibrala, nebo váží o deset kilo více než jejich kamarádka. Podstatné je, jak se žena cítí a co vyzařuje. Pokud je se svým tělem spokojená, sportuje, dbá o sebe a neleží doma u televize, svému partnerovi se obvykle líbí, i když má větší zadeček, stehna a boky. Poslední průzkum navíc ukázal, že váha ženy nemá přímý vliv na rozchody partnerů.

105075061

Když vám řekne: jsi tlustá, zhubni!

Může se stát, že narazíte na muže, který bude vyžadovat ideální míry. Zásadní pak je, jakým způsobem je po vás bude vyžadovat. Pokud si nebere příliš servítky a říká vám, že zhubnout musíte, nemá moc smysl se jím dlouhodobě zabývat. Takový člověk není partnerem do života. Zkuste si říct, jaké by to s ním bylo, když byste měli děti a nedařilo by se vám shodit poporodní kila. Takže pozor na tyrany!

Pokud chcete hubnout, dělejte to vždy jen a jen kvůli sobě. Ani kvůli kamarádkám, ani kvůli partnerovi. Jedině pak si to budete užívat a bude na vás poznat radost s dosažené váhy. A podstatné je, hubnout zdravě. Raději si naordinujte větší množství pohybu, než menší množství jídla. Pamatujte, že když půjdete s partnerem a jeho přáteli na pivo a pečená žebra, a dáte si salát a minerálku, bude vám to samotné líto. Takže se co nejrychleji objednejte na nějaký sport a začnete. Ostatně zajímavé sportovní aktivity, při kterých hravě zhubnete a můžete je provozovat s partnerem, vám představíme příště.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *