Pořádek v ledničce – první krok k hubnutí

Napsal

Možná byste i měla pevnou vůli a udržela si zdravý životní styl bez problémů. Pak ale zjistíte, že máte v ledničce nejrůznější dobroty a dobrá vůle je ta tam. Víte, co byste si neměli domů vůbec kupovat?135849577

Stravovat se zdravě je vždycky obtížné. Ovoce a zelenina bývají čerstvé a chutné jen pár dní, vyvařovat se vám denně taky nechce, a tak je mnohem jednodušší dát si něco ze zásob v ledničce. Poradíme vám, co byste do ní neměli vůbec kupovat, abyste nemuseli podléhat touze svých chuťových pohárků.

Sladké džusy a další nealkoholické nápoje – jen tak se nezkazí a když dojde na lámání chleba, rádi si večer při práci dáte sklenku vychlazené coly s citronem a ledem. Nepatří tu ale jen cola. Do sladkých drinků řadíme i džusy (ačkoliv kupujete ty 100%), ledové čaje a slazené minerálky. Jakmile vaše tělo prahne po přísunu cukru, máte na tyto tekutiny automaticky velkou chuť. Tělu cukry sice dodáte, ale ty nejjednodušší, které se vám pěkně uloží, kam nemají.  Sladké nápoje proto nekupujte. Mějte připravenou čerstvou vodu s ovocem a vychlazený zelený čaj. Pokud bez sladkého nevydržíte, čaj před vychladnutím dochuťte trochu medem.

117689971

Polotovary, jako jsou tučné sýry, balené uzeniny nebo chlazené hlavní jídla nemějte v průhledných obalech. Když by vás přepadl hlad, vezmete je útokem. Tyto věci zásadně dávejte do neprůhledných krabiček. V případě nouze je budete mít po ruce, ale nevrhnete se na ně při prvním pocitu hladu. Bát se nemusíte, trvanlivé vakuované věci se vám nezkazí jen tak. Většina z nich má dobu trvanlivosti i delší než půl roku.

Marmelády, nutella nebo burákové máslo jsou poslední záchranou, když není, co na chleba. A to je špatně. Obsahují mnoho cukru a tuku a v podstatě vás zasytí jen na krátkou chvíli. Buď je v ledničce vůbec nemějte, nebo je dávejte do spodní poličky a někam hodně daleko. Co oči nevidí, to srdce nebolí.

Když budete v ledničce věci urovnávat, dopředu dávejte přírodní jogurty, zeleninu, ovoce a čerstvé sýry. Jednak budete mít přehled, co se musí sníst nejdříve, jednak budete mít ty zdravější potraviny více na očích. V ledničce by vám nikdy neměla chybět ani sterilovaná zelenina, nebo zelenina v konzervách (například rajčata). Když vám dojde ta čerstvá, můžete nějakou chvíli konzumovat tuto. Vždy by měla lednička obsahovat konzervy s rybami (když nebudete mít zrovna po ruce čerstvé). Alkohol a čokoládu dávejte někam hodně daleko z vašeho zorného pohledu.

123196582

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *