Liposukce : kosmetická operace s rizikem

Napsal

Odsátí tuku : kosmetická operace s rizikemPrůměrně 500 000 žen za rok si nechá chirurgicky upravit své problematické zóny. Ale tento zákrok je podle průzkumů mnohem nebezpečnější, než si mnozí myslí.

Břicho, zadeček, stehna – odsávání tuku z těchto typických „problematických zón“ zažívá svůj boom. Přitom jsou takové zákroky mnohem riskantnější, než si množí myslí. Protože odsátí tuku je operace se všemi riziky. Pokud například chirurg odsaje příliš mnoho tuku, vznikají bouličky, důlky nerovnosti pokožky.

Možnými následky jsou ale také nebezpečné komplikace jako trombózy, záněty a poškození nervů, cév a dokonce celých orgánů. Také narkóza není bez nebezpečí. Při místním umrtvení se pacientům podává anestezie ve velkém množství.

To může vést k srdečním problémům a poruchám mozku. Proto platí: stejně jako před každou jinou operací je nutná i před odsátím tuku důkladná lékařská prohlídka s krevním obrazem a EKG a podrobný rozhovor s lékařem, například o předchozích chorobách a objasnění rizik.

Co bohužel mnozí nevědí: označení povolání jako „kosmetický chirurg“ nebo estetický chirurg“ nejsou zákonem chráněná  – tak si může říkat totiž každý. Pouze „plastičtí chirurgové“ mají za sebou odborné vzdělání. Na to byste měla bezpodmínečně dbát.

A odsátí tuku nepatří z lékařského hlediska k nezbytně nutným zákrokům. Mělo by se k němu sahat zejména v případech, je-li pacientka vážně nemocná a hromadění tuku je následkem této nemoci. Jinak tu přece máme ještě  zdravou stravu a mnoho pohybových aktivit.

Lisposukce upravuje boky, hýždě, stehna a lýtka

Až moderní liposukční metodou je možné odsát tu blíže pod povrchem pokožky. Riziko, že dojde ke vzniku nepravidelností a důlků, je tím podstatně zredukováno. Jemnými kanylami (průměr 2-3 mm) se tuk tunelovitě odsaje. Je k tomu zapotřebí jen několika řezů maximálně 5 mm dlouhých.

Než se napevno rozhodnete, že si lehnete na operační stůl a podstoupíte veškerá vyšetření a nakonec i operaci, měla byste si uvědomit, že i když vám to zkrášlí postavu, budete určitou dobu muset vydržet i určitá omezení a hlavně – dietě se stejně nevyhnete.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *