Které sporty jsou pro ženy nejvhodnější?

Napsal

Fyzický pohyb je pro každého z nás nesmírně důležitý. Každý dospělý člověk by se měl zdravému pohybu věnovat alespoň jednu hodinu denně. Když se řekne sport, vybaví si většina z nás fotbal, hokej, tenis florbal, což jsou sporty náročné na fyzičku. I ženy rády sportují, jejích cílem je ale najít takový druh sportu, který je bude nejen bavit, ale který jim především pomůže shodit přebytečná kila a zpevnit si postavu.

shutterstock_96754267

Které sporty jsou nejvhodnější volbou právě pro ženy, kterým nejde ani tak o vrcholovou kondici, jako o lepší pocit ze sebe sama či redukci nadbytečné váhy? Na tuto otázku jsme se vám rozhodli odpovědět prostřednictvím dnešního článku plného sportů, kterým se mohou věnovat především ženy!

Sporty vhodné pro ženy – vyberete si?

Ačkoli se dnes budeme bavit o sportech vhodných pro něžné pohlaví, rozhodně tím nechceme říci, že se těmto aktivitám nemohou věnovat i muži. Klidně. My jsme se jen zaměřili na inspiraci pro ty z vás, kteří uvažují o nějakém sportu, ale neumí si vybrat nebo se rozhodnout. Tak se nechte inspirovat námi, troufneme si tvrdit, že rozhodně je z čeho vybírat!

 1. Běh – klasika, která se neomrzí

  Běhání patří mezi sporty, kterým se můžete věnovat prakticky kdykoli, kdekoli a v kterémkoli věku. Úžasné na něm je, že k němu rovněž nepotřebujete drahé vybavení a vystačíte si tak jen s kvalitní obuví a funkčním oblečením. Běhat se dá ráno i odpoledne, běhat můžete v lese nebo ve městě, rovněž můžete běhat solo nebo s někým, což je ihned větší zábava. A na otázku, zda se právě touto aktivitou dá zhubnout, máme jednu příjemnou odpověď: No samozřejmě!

 2. Pilates – typicky ženská záležitost

  Pilates se řadí mezi aktivity, které jsou tak nějak automaticky spojované právě s něžným pohlavím, byť se samozřejmě najdou mužské výjimky, které se tomuto sportu rovněž s oblibou věnují. U pilates jde především o protažení  svalů na celém těle, kdy se dá cvičit jak doma u videa, nebo na nějakém skupinovém cvičení a to je logicky mnohem větší zábava. Díky pilates si zpevníte tělo, tak proč ho nevyzkoušet?

 3. Spinning – příjemné ozvláštnění rotopedu

  Mnoho žen nedá dopustit na spinning, což je v podstatě jízda na stacionárních kolech, která velice připomíná cvičení na klasickém rotopedu. I v tomto případě můžeme jen doporučit zapsat se na skupinové lekce, neboť právě tam získáte tu největší motivaci a co si budeme nalhávat – jen málokdo si může dovolit pořídit si domů speciální kolo, které rozhodně nepatří mezi nejlevnější finanční záležitosti.

 4. Volejbal – čistě týmová záležitost

  Na závěr tu máme sport jako takový a tím je volejbal, který je obecně velice populární jak u žen, tak i u mužů. Ani tady nemusíte utrácet peníze za vybavení, navíc pro hru musíte být součástí týmu – ať už ve dvojici při plážovém volejbalu, nebo v několika lidech u klasické hry – díky čemuž si nejen zahrajete a zpevníte kondičku, ale zároveň se seznámíte s fajn lidmi.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *