Kdy je správný čas ke změně 3. díl

Napsal

Kdy je správný čas ke změně 3. dílNačínáme třetí díl a tam mi to nedá se nezeptat, zda-li už jste připraveni na změnu života a životního stylu. Pokud si nejste jistí, pak na konci tohoto článku zjistíte pravdu. Důležité je začít opravdu pomalu, pozvolna, třeba tím, že první týden vynecháte pití slazených nápojů. Uvidíte, kolik zbytečné energie tím tělu ušetříte.

Není nad očistu

Podpořte své snažení a trochu se pročistěte. Každému vyhovuje jiný způsob očisty těla, ale hlavně si musíte uvědomit, že byste jej měli vydržet po dobu alespoň tří týdnů. Nepokoušejte se o radikální hladovění. Začněte tím, že si obohatíte pitný režim o pití bylinkových čajů. Naučte se je pít a zjistíte, že vám určitě zachutnají. Navíc mají bioaktivní hodnotu, a pokud se naučíte s nimi alespoň trochu pracovat, můžete preventivně předcházet také řadě nemocí. Čerpejte z darů přírody a snažte se využívat její neuvěřitelné síly. Ať už jsou to čaje, koupele nebo přírodní doplňky.

Omezte kávu, začněte s vitamíny

Už to zní skoro jako klišé. Čím déle ale budete svému tělu umět naslouchat, tím lepší způsob léčení můžete zvolit. Jaro a podzim jsou ideální dobou na vnitřní očistu. Samozřejmě že možností je celá řada. V období pročišťování musíte být zvláště důslední. Zkuste nepít kávu ani alkohol. Snažte se více než jindy jíst hodně stravy bohaté na vlákninu, ovoce, zeleninu a také celozrnné produkty.
Vyhněte se trvanlivým potravinám. Jídlo si připravujte vždy čerstvé. Čištění organismu můžete podpořit bylinnými čisticími směsmi, zeleninovými šťávami nebo doplňkem výživy. Jsou však různé způsoby a každý si musíte najít pro sebe ten nejvhodnější.

Důležité je zapomenout na řeči typu : já už to nezvládnu nebo třeba to nemá cenu. Naopak. Snažte se experimentovat, hledejte nové recepty či se poučte z jiných pramenů o očistě těla. Pro aktivní život je důležitá souhra duše a těla. Dobrá psychická a fyzická kondice, příjemná nálada a zdravé sebevědomí vám bude odměnou. Zdravě se žije lépe.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *