Jak si najít čas na cvičení?

Napsal

Jak si najít čas na cvičení?Každá žena by si měla být vědoma všech věcí, které musí udělat. Občas se ale stává, že nám naše starosti přerůstají přes hlavu a my nevíme, co dřív. Naše děti, domácí práce, zaměstnání. Mnoho lidí si stěžuje, že nemají dostatek času na cvičení. Ale co je to nedostatek času a jak si ho najít?

Možná si občas pokládáte otázku, která žena má denně dvě hodiny navíc, aby si mohla pořádně zacvičit? Nemusíte zoufat, protože volný čas je v dnešní době opravdu vzácností, ale vypadat dobře není nemožné i přesto, že ho máte nedostatek. První důležitý úkol je zapřemýšlet nad tím, co doopravdy chcete – máte-li svůj sen vypadat dobře, budete si svůj volný čas muset najít a budovat ho. Postačí vám klidně dvacet minut denně. Tato fáze jednoduše zahrnuje otázku “chci vypadat dobře, nebo nechci vypadat dobře”.

Nákupy, rodina a domácí práce

Také vás nebaví ztrácet čas ve frontách v supermarketech? Obvzláště tehdy, chodíte-li nakupovat třikrát týdne, je to opravdový žrout času. Nejlepší bude, nakoupíte-li si potraviny na celý týden, tudíž uskutečníte opravdu velký nákup. Nebudete tak muset chodit třikrát denně do prodejny, ale třeba jen jednou.
Další věc, kterou ze svého života nemůžeme vyzamat a ani nechceme, je rodina! Trávený čas se svými dětmi a manželem je stejně tak vzácný, jako volný čas. Pokud si chcete najít chvilku na cvičení, požádejte svého manžela, aby si na třicet minut pohrál s vašemi dětmi a vy jste se mohla věnovat sobě. Po osprchování se na výchovu můžete vrhnout opět vy.
Co se domácnosti týče, pokud máte nějaké spotřebiče mimo váš byt, určitě by bylo lepší je do něj umístít, pokud je místo. Pračku, myčku či sušičku můžete zapnout v jednu dobu a o vaše práce bude postaráno v čase, kdy se vy můžete věnovat cvičení.

Jídlo, televize a práce

Pokud se chcete věnovat cvičení a celkově začít žít zdravěji, nebojte se tak i vařit. Svůj čas ušetříte také tak, že budete kupovat mraženou zeleninu, nebudete muset ztrácet čas krájením či mixováním. Co se vaření týče, pokud možno jezte také takové potraviny, které můžete jíst syrové – jde například o svačiny pro děti v podobě zeleniny, ovoce. Vařte také na páře, nádobí půjde jednoduše umýt, pokud nemáte myčku.
Patříte-li k těm lidem ,kteří se prostě neobejdou bez televize, můžete cvičení a sledování vašeho oblíbeného programu spojit dohromady. Pusťte si proto váš oblíbený seriál a k tomu můžete cvičit například sklapovačky, či dělat dřepy nebo výpady. Nejen že se zabavíte, ale zároveň své tělo pořádně posílíte.
Máte-li tu možnost choďte do práce pěšky, nebo jezděte na kole. I obyčejná chůze dělá vaší postavě dobře.

Váš volný čas

Myslíte si, že když sedíte na lavičce, zatímco si vaše dítě hraje na pískovišti, je to nějak účinné? Místo sezení si klidně zacvičte dřepy, výpady, nebo si sebou noste švihadlo. Pokud máte strach, že na vás ostatní budou divně hledět, berte to tak, že je mnohem lepší pro sebe něco udělat, než se poté jen neustále litovat, jak “špatně” vlastně vypadáte. Když budete jen sedět a číst si knihu, nic pro sebe neuděláte, budťe proto fyzicky aktivní společně s dětmi.
Může se také stát, že se neustále vymlouváte, že máte moc práce, ale ani byste mít nemusely. Proč tak tvrdě pracujete? Chcete-li větší dům, nové auto, nové oblečení, či něco jiného? Možná je lepší začít žít opravdový život než žít pro práci.
Nejdůležitější je přestat si stěžovat na nedostatek času a něco udělat! Brzy si uvědomíte, jaký přínos má čas, který trávíte se svou rodinou a hlavně, který věnujete také sobě.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *