Hubněte na dvou kolech. Je na čase pořídit si bicykl

Napsal

Pořád přemýšlíte, jak být během všedních dní trochu více aktivní? Vyberte si takové kolo, díky kterému se hravě přesunete do práce, na kafe s kamarádkami nebo večer na rande. Budete neustále v pohybu.124824388

S kolem se hubne jedna radost. Při lehké jízdě po rovince můžete za pár hodin spálit i dva tisíce kalorií. A to už stojí za to, se zamyslet. Máte to do práce daleko? Nechce se vám neustále jezdit přeplněnými dopravními prostředky? Je na čase naučit se využívat kolo nejen o víkendech.

Pokud budete vybírat kolo do města, je nutné dát pozor na několik detailů, které se budou od toho klasického lišit. Městské kolo by mělo mít snížený rám, díky kterému se na bicyklu svezete bez problémů i v sukni. Zkuste se podívat i na kola skládací, které v případě nouze složíte a vezmete s sebou do tramvaje.

Jak hubnout na kole

Na kole, stejně jako při běhu, byste se měli pohybovat v aerobním pásmu. Jak jej poznáte? Pokud chcete mít o své tepové frekvenci a tedy i pohybu v aerobním pásmu přesné informace, je dobré si fyzickou kondici nechat změřit ve specializovaných centrech, kde vám řeknou, jak si tep hlídat. Laicky to poznáte tak, že při pohybu nejste zadýchaní, můžete se bavit s kamarádkou.

126406940

Pokud toto tempo vydržíte, už po dvaceti minutách začínáte pálit tuky. Vydržíte jej navíc dostatečně dlouho. Jakmile vás budou bolet svaly, ucítíte nepřekonatelnou únavu, nebo budete uřícení, je na čase zpomalit. Kdybyste jeli „přes bolest“, hrozí vám velký nárůst svalové hmoty, zvláště ženy mívají z cyklistiky v anaerobním režimu silná stehna.

Kolo vás ale nespasí. Myslete na to, že namáháte pouze dolní polovinu těla – svaly hýždí a nohou. Břišní svaly i váš trup zůstává bez pohybu. Vždy se snažte jízdu na kole kompenzovat s jiným sportem. Třeba běháním nebo plaváním, kde zapojíte i zbylé svaly.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *