Cvičení pro nesportovce : 15 minut denně stačí

Napsal

Chcete víc cvičit, vytvarovat si postavu a zlepšit fyzickou kondici. Mnohem lepší než se jednou týdně “zničit” ve fitku, je cvičit raději málo, ale pravidelně. Stačí jen 15 minut denně, ale opravdu každý den…

shutterstock_167044400

Jednoduché cviky pro každou část těla

Jak na krásná ramena – kliky

Klasické kliky jsou vynikajícím prostředkem pro posílení tricepsu a bicepsu (celých ramen). Ruce jsou opřené o podložku v šíři ramen, váha není na špičkách ale na kolenou. Cvik cvičte pomalu, nespěchejte.

Jak na krásná stehna – výpady

Postavte se vzpřímeně a pravou nohou proveďte výpad vpřed. Lýtko a stehno vytvářejí pravý úhel, zadní noha se kolenem téměř dotkne podložky. Váha těla zůstane na zadní noze. Nohy po několika sériích vystřídejte.

Jak na krásný zadek – zanožování

Postavte se vzpřímeně před stěnu nebo před jinou oporu. Levou nohu pokrčte v koleni do pravého úhlu, špička směřuje k podložce. Pomalu pritahujte levé chodidlo k natažené noze. Celé nohy jsou v napětí, pohyb provádějte tahem, ne švihem. Vydržte několik sekund a vraťte se do výchozí polohy. Nohy opět vystřídejte.

Jak na krásné nohy – upravený sed leh

Lehněte si na podložku a anatažené nohy zvedněte kolmo na podložku. V kolenou je mírně pokrčte a
pozici fixujte překřížením v kotnících. Ruce dejte za hlavu a zvedejte horní část těla směrem ke kolenům. Hlava je rovněž fixována, nehýbejte s ní.

Jak na krásné bříško – šlapání na kole

Lehneme si na podložku a ruce dejte za hlavu, kolena přitáhneme k hrudníku, zvedneme hlavu a ramena od země. Narovnáme levou nohu a tělo natočíme tak, abychom se loktem dotkli pravého kolena. Takto opakujeme cvik 20x po 4 sériích. Jedná se o velice intenzivní cvičení, díky kterému procvičujete všechny břišní svaly! Začátečníci by měli tento cvik opakovat 15x po 2 sériích.

Důležité upozornění – nepřehánějte to

Ve snaze shodit za krátkou dobu co nejvíce ze své nadváhy si někteří z vás řeknou, že je třeba zabrat. Cvičení opakujete příliš často a s velkou intenzitou. To ale může vést k poranění. Proto se nedoporučuje trénovat déle než pět hodin týdně. Cvičení by mělo jít ruku v ruce se správnou životosprávou a nemělo by být náhradou nebo svědomím poté, co v cukrárně sníte dva šlehačkové zákusky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *