Co přináší liposukce?

Napsal

Mnoho žen touží po krásné a štíhlé postavě. Když nezabírá naprosto žádná dieta, jsou ochotny podstoupit téměř cokoliv. Do podvědomí žen se před několika lety dostala i zázračná liposukce. V dnešním článku se dozvíme, co přináší tento vyhledávaný zákrok plastické chirurgie.

Co to vlastně je?

Ne každý asi přesně ví, co znamená liposukce. Odborníci provádí tzv. tumescentní liposukci. Tento pojem je odvozen z latinského slova tumescere, což znamená nadouvat nebo bobtnat. Znamená to, že se chirurgickým zákrokem do zeštíhlované části těla pod kůži vpravuje roztok místního anestetika adrenalinu. To znecitliví ošetřované místo a sníží krvácivost. Ve skutečnosti to tedy vypadá tak, že napíchnuté místo naduje či nabobtná. Teprve po půl hodině působení se tuková tkáň odsaje. Nemusíte se bát velikých jizev. Odebírání tuku se totiž děje miniaturními řezy na kůži, které má na svědomí speciální přístroj.
Každý také přemýšlí nad tím, kolik tuku se dá najednou odsát. Realitou je, že se najednou dá odsát jen malá plocha těla, např. břicho. To souvisí s délkou a účinností anestetika.

Bolí to?

Většina z nás se určitě bojí zákroků u zubaře nebo kdekoliv jinde. Každý ale zásahy do svého těla vnímá odlišně. Liposukce prý není nepříjemná, ale existují i příjemnější ošetření. Bolest je cítit 4 -5 hodin po zákroku a to ve chvíli, kdy tkáň laicky řečeno „přichází k sobě“. Lékaři na ni doporučují paracetamolový lék, který se užívá po dobu bolesti. Toto utrpení netrvá déle než den po zákroku.
Nehledě na to, tvoří liposukce až 80% z celkového počtu estetických zákroků. Za ním následuje úprava prsů či vyhlazení vrásek.

Kolik to stojí?

Ceny se pohybují v různém rozmezí. Pro orientaci postačí, když řekneme, že za liposukci břicha a zúžení boků zaplatíme přibližně 28 tisíc korun, za vylepšení stehen po obou stranách asi 32 tisíc korun a menší podbradek vyjde zhruba na 12 tisíc korun.
Ceny jsou včetně kompresivního prádla, které se nechává šít předem na zakázku a nosí se do 24 hodin po zákroku po zákroku. Poté se v nošení pokračuje asi na 2 – 3 týdny. Svým tlakem a pružností pomáhá k urychlování odtoku roztoku z těla.

Na co před zákrokem připravit

Co se týče jídla, poslední by mělo být asi 4 hodiny před „operací“, nesmí nadýmat a přetěžkávat žaludek. Samozřejmostí je minimálně týden nekouřit a nepít alkohol. Pokud pravidelně užíváte léky, podrobně se na dalším postupu domluvte s lékaři. Do nemocnice jděte ve volném oblečení, protože po zákroku bude pokožka oteklá a oblečení by ji mohlo nepříjemně škrtit.
Po zákroku z ranek vytéká tekutina s krví. Proto si kupte nepropustné podložky, do kterých se obalíte. Ranky se zacelí do jednoho týdne.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *