Elektrické zubní kartáčky

Napsal

Není dnes asi mezi námi nikdo, kdo by o své zuby nepečoval a pravideln je nečistil. Zdravý chrup, tedy zářivě bílé zuby, patří k naprostému základu. I to je důvod, proč si stále více kupujeme elektrické zubní kartáčky, které dokáží zuby vyčistit mnohem důkladněji.

oproti běžný  manuálním kartáčkům ty elektrické opravdu odvedou mnohem lepší práci, navíc úplně bez naší námahy. Díky tomu jejich obliba celosvětově vzrůstá a doporučují je skutečně i stomatologové. Jaký elektrický kartáček bude ten správný pro vás?

Jaký elektrický zubní kartáček vybrat

Výrobci nabízí obecně dva druhy elektrických zubních kartáčků: rotačně oscilační a sonické. Každý z nich pracuje trošku jinak, přesto je jejich použití mnohem jednodušší a čištění zubů mnohem efektivnější, než bychom to kdy dokázali běžným zubním kartáčkem.

Oscilační zubní kartáčky fungují na principu půlrotačního pohybu – oscilace, kterým se stírá plak, a jemných pulzačních pohybů, těmi se narušuje plak. 3D technologie je velmi účinná také při odstraňování nežádoucího zabarvení z povrchu zubů, což ocení milovníci kávy, čaje či vína (a samozřejmě kuřáci).

Špičkové modely rotačně oscilačních kartáčků jsou vybaveny až 6 čistícími režimy, mezi nimiž můžete přepínat (například ze standardního čištění na jemné a pod.)

Sonické zubní kartáčky fungují na principu sonických vibrací, které ve vysoké rychlosti rozkmitají štětiny a vytvoří dynamický proud směsi vody, slin a zubní pasty. Dochází tak ke kombinaci dvou pohybů: stíravého pohybu (jako u manuálních kartáčků) a k silnému proudění tekutiny – cirkulaci. Pulzace naruší zubní plak a stíravý pohyb ho odstraní nejen na povrchu zubů, ale díky cirkulaci čistí i v mezizubních prostorech. Tato technologie je šetrnější než rotačně-oscilační, ale nedosahuje takových výsledků při odstranění zabarven ze zubní skloviny. Sonické kartáčky jsou velmi vhodné i pro uživatele s citlivými zuby a dásněmi.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *