7 tipů pro krásné a zdravé ruce

Bez rukou se neobejdeme. Vykonáváme jimi různé práce, krmíme se jimi, dotkáme se těch, které máme rádi. Jak o ně ale v běhu dní pečujeme? Často jsem k nim dost nešetrní, přitom si naši každodenní péči opravdu zaslouží.

Naše ruce o nás hodně vypovídají: jestli pracujeme manuálně, jak pečujeme o nehty, o pokožku. Upracované ruce jsou mozolnaté a často i popraskané. Nepěstěné nehty se zatrhávají, na kůžičce se tvoří záděry. Nejhorším prohřeškem je pak zanedbaná hygiena a špína za nehty.

Jak mít ruce krásné a zdravé

  1. Hygiena je základ. Ruce si myjte tak často, jak je potřeba. Používejte kvalitní mýdla a případně i kartáček na ruce (s měkkými štětinami). 
  2. Po každém umytí je ošetřete krémem na ruce (hydratačním, výživným, s glycerinem). Ruce nebudou vysušené a kůže na nich nepopraská.
  3. Při práci s chemikáliemi (i saponát na mytí nádobí je chemikálie) používejte rukavice. Rukavice si vezměte i při práci na zahradě.
  4. Večer jim dopřejte výživnou kúru. Namažte si ruce silnou vrstvou mastnějšího výživného krému a nechte ho působit po dobu nejméně 5 minut. Potom opatrně setřete krém, který se nevstřebal do pokožky.
  5. Pravidelně hydratujte kůžičku kolem nehtových lůžek. Pořiďte si přípravek na hydrataci, například třezalkový olej, může být ale i olivový nebo kokosový. Kůžička zjemní a nebudou se tvořit záděry. Nikdy kůžičku nezastřihujte ani neokusujte, jen ji vhodným nástrojem (bambusové dřívko) uvolněnte od nehtu.
  6. Pravidelná manikúra je známkou pěstěných rukou. Nehty zastřihujte do obloučku, případně je jen zarovnejte pilníkem na nehty. Používejte pilník skleněný nebo papírový, ty nehty nenarušují a netřepí.
  7. Dopřejte svým rukám masáž. Uvolněte si klouby a svaly na rukách za použití masážního oleje. Můžete si na internetu vyhledat návod, jak si ruce namasírovat, nebo jen improvizovat a pečlivě promnout každý prst na ruce i dlaň. I za to vám budou vše ruce vděčné.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *