Rýmovník a jeho pěstování

Napsal

Rýmovník je na pohled nenápadná rostlinka, kterou si stále více lidí pořizuje jaké léčivku i vhodný způsob, jak odpuzovat hmyz – silná vůně rýmovníku totiž veškeré potvůrky zaručeně odradí od návštěvy vaší domácnosti. Pokud si k rýmovníku přičichnete, ucítíte kombinaci meduňky a máty. Poznáte jej podle vejčitých a chlupatých listů a rovněž jej můžete znát pod názvy molice či mexický eukalypt.

unspecified

Co se pěstování týče, není rýmovník vůbec náročný, ba naopak. Dopřejete-li mu slunečné místečko a mírnou zálivku, pak se mu u vás doma bude dařit a náležitě se vám za vaši svědomitou péči odvděčí.

Rýmovník alias zdravotní pomocník!

Ačkoli by to do této nenápadné rostlinky hádal jen málokdo, pyšní se pozitivními účinky na naše zdraví. Není se tam čemu divit, že se stále častěji objevuje jako oblíbená pokojovka v našich domácnostech. Má blahodárný vliv na dýchací cesty, kdy stačí uštípnout kousek listu, zlomit jej a následně k němu přičichávat. Astmatici jej ocení v nádobě s vodou položenou na topení. Někdo si jej nemůže vynachválit i pro vnitřní užívání, například ve formě čaje.

Jak pěstovat rýmovník – praktické tipy

Zaujala vás představa voňavé rostlinky, jejíž vůni si zamilujete a která vás navíc dokáže zbavit otravného hmyzu? Pak si jistě pohráváte s myšlenkou, jak se rýmovník pěstuje. Proto jsme pro vás připravili užitečný návod, se kterým to hravě zvládnete!

Tip první: umístění

Rýmovníku se bude nejvíce dařit na slunném místečku. Pozor si dejte, abyste jej nevystavili přímému slunečnímu světlu, které by jej mohlo poškodit. V létě doporučujeme pěstovat ho venku, nemusíte se bát, pokud jej zapomenete zalít, s občasným nedostatkem vody si dokáže poradit. Přelívání mu naopak škodí, tak na to pozor.

Tip druhý: hnojení

Hnojení rýmovníku se doporučuje v období od jara do podzimu a to 1-2x za měsíc. Investujte buď do kapalného hnojiva nebo do tyčinek určených pro zelené či pokojové rostliny. Co se týče přesazování, věnujte se tomuto úkolu v březnu až dubu, přičemž mladé rostlinky je dobré přesadit dvakrát do roka a to vždy do většího květináče.

Tip třetí: množení

Pokud si budete chtít tuto rostlinku namnožit a podělit se s ní například s rodinou, pak vás určitě potěší nenáročnost tohoto úkolu. Množí se vrcholovými listy, které velice rychle pustí kořeny i ve vodě.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *