Zákazy v těhotenství, aneb co je pravda a co lež?

Napsal

Zákazy v těhotenství dokážou nejednu budoucí maminku pěkně potrápit. Jakmile se na těhotenském testu objeví – často dlouho očekávané – dvě čárky, je to nejen důvod k radosti, ale i vědomí, že se najednou musíte vzdát spousty věcí, jež pro vás až do tohoto okamžiku byly naprosto běžné. Věřte nebo ne, ale i zákazy v těhotenstvíbyť se v první chvíli zdají být děsivémůžete hravě obejít. Mnoho lidí zastává mylný názor, že je těhotenství strašná věda, kdy budoucí maminka nesmí to či ono, musí se vyhýbat tomu či onomu – kdepak! Pojďte se společně s námi podívat na nejčastější zákazy v těhotenství, které mají pověstné dvě strany mince!

shutterstock_235979185

 1. Sport je pro budoucí maminky jasné tabu!

  Jste těhotná? Nesmíte sportovat! Tak podobné zákazy slýchá spousta žen, které byly zvyklé na pravidelné cvičení či jakýkoli pohyb a jakmile zjistily, že jsou v jiném stavu, všechny aktivity se pro ně rázem staly tabu. Nemusí tomu tak být. Je pravda, že by se těhotná žena neměla přepínat a neměla by se oddávat vysilujícím sportům či takovým aktivitám, u kterých se delší dobu leží na zádech. Pokud jste ale zvyklá na nějaký sport, konzultujte se svým gynekologem, zda se mu i v těhotenstvísamozřejmě jak často a v jaké mířemůžete věnovat.

 2. Na bolesti a strasti nelze užívat žádné léky!

  Tak tohle tvrzení je z poloviny pravdivé: ano, těhotné ženy sice nesmí užívat celou řadu prášků, ale pokud je skolí bacil či podlehnou chřipce, mohou se se svým lékařem domluvit na alternativě, která jejich miminku neublíží. Běžné obtíže lze porazit pomocí klasiky v podobě horkých čajů a ležení v posteli, případně lze vsadit i na přírodní přípravky. Vše s mírou a především s konzultací odborníka.

 3. Kávu v žádném případě!

  Mezi další zákazy v těhotenství patří i zákaz pití kávy. Patříte-li ale mezi milovnice tohoto nápoje, který dokáže uklidnit i nabudit, nemusíte se ho vzdávat jen proto, že čekáte miminko. Dopřejete-li si jednu slabší kávičku denně, ničemu tím neublížíte. Ať tak či onak a i přes všechny zákazy v těhotenství ale stejně drtivá většina budoucích maminek kafe nepije – nedělá jim totiž dobře na žaludek. 

 4. Když zákaz v těhotenství neplatí, aneb odteď jíte za dva!

  Tak tohle tvrzení je naprostá hloupost. Mnoho maminek často slýchává, že od této chvíle musí jíst za dva, ale je to jen špatná domněnka. Je třeba si uvědomit, že v sobe nenosíte rovnocenného dospělého člověka, ale malý plod, který potřebuje především takovou stravu, jež je bohatá na živiny, nikoli však kalorie. Rozhodně se proto nepřejídejte.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *