Pro maminky – jak přežít svátky bez stresu a v klidu?

Napsal

Vánoce jsou sice nejkrásnějšími okamžiky v roce, jenže pokud máte malé děti, často si nedokážete dostatečně vychutnat jejich nezaměnitelnou atmosféru. Všechny povinnosti a starosti spojené s vánočními svátky padají na vaše bedra, do toho se ještě musíte starat minimálně o jednoho sviště, a není se tak čemu divit, že mnohdy před Vánoci propadáte zoufalství a ptáte se sami sebe, jak přežít svátky bez stresu a v klidu?!

Určitě se shodneme na tom, že děti jsou radost. Každá máma ty svoje nade všechno miluje, ovšem v období před Vánoci, kdy musí kromě péče o drobečky ještě uklízet celou domácnost, zvládnout upéct několik druhů cukroví, sehnat dárky a ty samozřejmě zabalit, aby je děti neviděly, to na maminka zkrátka všechno doléhá. Chcete poradit, jak si přežít svátky bez stresu a v klidu, i když máte doma malé děti? V tom případě čtěte dál!

Pár rad, jak přežít svátky bez stresu a v klidu – maminky, čtěte!

Ještě než se do toho dáme, musíme zmínit jednu důležitou věc: mámy jsou zkrátka úžasné! Jen málokdo dokáže skutečně ocenit, co všechno zvládají, proto bychom chtěli těmito slovy všem maminkám sklonit poklonu a říci, že je obdivujeme za to, co všechno dokážou nejen před Vánoci, kdy je to opravdu náročné, ale i kdykoli během roku. Maminky, klobou dolů!

A teď již pojďme k věci. Chceme vám poradit, jak přežít svátky bez stresu a v klidu, i když máte malé caparty nebo zkrátka jen náročné děti.

Rada první: bordel v bytě, šťastné dítě

Určitě jste tohle tvrzení už slyšely. Aplikovat jej můžete kdykoli během roku, ale klidně i na Vánoce. Domácnost, které velí malé děti, zkrátka nemůže být pořád jako ze škatulky. Takže nezoufejte, že tuhle je drobeček, tamhle jsou hračky.

Rada druhá: stromeček z dosahu

Pokud máte malé děti, nepřidělávejte si zbytečné starosti tím, že budete 24/7 hlídat vánoční stromeček. Letos si pořiďte nějaký menší a umístěte jej z dosahu dětských ručiček. Rázem bude o jednu starost méně.

Rada třetí: jen trochu cukroví

Že nestíháte upéct 12 druhů cukroví jako vaše bezdětná kamarádka? No a co? Udělejte třeba jen dva druhy, nebo v tomto čase vsaďte spíše na nepečené, které chutná stejně tak dobře.

Rada čtvrtá: díky za ty pohádky

Už teď v televizi běží vánoční pohádky. Hoďte nohy nahoru, vezměte dítko na klín a pusťte si něco pěkného, vždyť si to také zasloužíte.

Rada pátá: večeře nemusí být v 6

Až přijde Štědrý den a vy nebudete stíhat, nemusíte se hroutit z toho, že ke stolu neusednete přesně s úderem šesté. Prostě až bude vše hotové, tak se půjde jíst, žádný stres.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *