Chraňte své dítě od obezity

Napsal

Chraňte své dítě od obezityDětská obezita je ve světě čím dál tím větší problém, svůj podíl na tom má především druh životního stylu a nespočet nesmyslných druhů diet, které my jako rodiče zkoušíme. Děti totiž vidí rodiče jako ikony pro své dospívání. Druh stravy, který jím dáváme poté ovlivňuje jejich samotnou volbu výběru- obezita u dětí znamená, že hmotnost dítěte je o 20% procent vyšší, než je ta optimální.

Strašák rodičů: Dětská obezita

Obezitě lze předejít jedině tím, že změníme náš životní styl. Hubnutí u dětí může být učinné za předpokladu, že nastane změna v konzumaci potravin a zvýší se fyzická aktivita. U malých dětí jde hubnutí naštěstí snáze než u dospělého jedince, protože dítě se dokáže lépe přizpůsobit nové situaci a dietní změnu umí lépe přijmout.

Nastolte svému dítěti rozumný dietní program

Při výběru potravin na svačinky, je vhodné nezpracované a čerstvé jídlo. Mezi to patří například zelenina, celozrnné výrobky a ovoce. Jídlu s vysokým obsahem tuku, vysokým podílem sodíku jak je to například u hranolek, bonbonu a jiných sladkých pochutin je třeba se vyhýbat co nejvíce to půjde.

Podporujte svou ratolest ke konzumaci většího množství vody a snížení množství nápojů, které jsou slazené a s bublinkami. Výhodou také je, pokud snížíte množství ovocných šťáv. Ty mají sice vysokou výživnou hodnotu, ale obsahuje také velké množství cukru, který představuje pro dietní režim riziko. Samotná konzumace pitné vody navíc tělo osvěžuje. Snažte se tedy svému dítěti dávat v potravě co nejméně cukru, je to jeden z nejdůležitějších kroků při snižování dětské hmotnosti.

Klást důraz musíte ale také na činnosti, které vaše dítě provozuje. Často sedí u počítače nebo televize, kde konzumuje převážné množství potravin? To je velká chyba. Pokuste se jej od takových potravin odradit. Když totiž provozují tyto činnosti spolu s jídlem, mají poté tendenci dostávat uspokojení z potravin které v tu chvíli mají a mohou se tak přejídat, což samozřejmě zvyšuje riziko obezity. Proto svým dětem při těchto činnostech zakažte jezení.

Vy jako nadřízení byste měli mít v omezování stravování významné postavení. Proto se snažte, aby se vaše dítě vyhýbalo fast foodu. Dokonce i rádoby zdravé jídlo v takových restauracích je plné cukru, sodíku, tuku a kalorií.

Dalším důležitým krokem je donutit své dítě k fyzické aktivitě. Měly by se sportu věnovat každý den a ani moc nezáleží na jeho druhu, důležité je hlavně, že bude v pohybu. Můžete zajít společně do parku a zapojit ho do různých her, které jsou spojené s pohybem a dítě tak ani nemusí tušit, že za vašim účelem je hlavně jeho pohyb.

Nezapomínejte, že takoví, jací jste vy, se na vašem dítěti bude v dospělosti velmi odrážet. Proto mějte na paměti tuto skutečnost při změně stravovacího režimu. Tyto všechny způsoby by měly obézní dítě nenápadně začlenit do programu ztráty tělesné hmotnosti.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *