7 věcí, kterými potěšíte každé miminko

Napsal

Každé miminko je krásné a v očích jeho rodičů tím nejkrásnějším miminkem ze všech. Malý uzlíček štěstí se najednou stává vaším středobodem vesmíru, kolem kterého se začne točit celý váš svět. Najednou se soustředíte jen na toho drobečka a chcete mu při každé možné příležitosti udělat radost. No jo, jenže čím?!

Pokud se ptáte, jak a čím potěšit miminko, pak jste tu správně. Na tohle krásné téma jsme se zaměřili v dnešním článku, takže pokud hledáte inspiraci, čím udělat radost vašemu drobečkovi, určitě čtěte dál!

Čím potěšit miminko?

Miminko můžete potěšit mnoha způsoby 🙂

Tip první: objetí

Malá miminka potřebují cítit, že jste neustále s nimi. Ono je to logické, ještě před pár dny byly součástí vašeho těla, teď jsou najednou součástí velkého světa. Největší radost jim uděláte tím, že je vezmete do náručí a dáte jim pocit bezpečí, který tolik potřebují.

Tip druhý: úsměv

I když si možná myslíte, že miminka vaše gesta nevnímají, pletete se. Moc dobře si totiž všímají výrazů ve vašem obličeji a dokážou vycítit, jaká je vaše nálada. Chcete-li svému dítku udělat radost, věnujte mu láskyplný úsměv. Tím rozhodně nemůžete nic zkazit.

Tip třetí: jídlo

Klasika, která ale nesmí chybět. Malá miminka jsou velkými jedlíky, člověk se kolikrát až diví, kolik jídla se do nich vejde, viďte? Neexistuje tedy nic jednoduššího, nežli udělat miminku radost tím, že mu dáte najíst a to kdykoli si o jídlo v podobě mateřského nebo umělého mléka řekne.

Tip čtvrtý: láska

Teď se dostáváme k tomu nejcennějšímu, co můžete svému miminku dát a čím mu uděláte tu největší radost: a tím je láska. Tu potřebují všechna miminka, bez rozdílu pohlaví nebo třeba barvy kůže. Láska je největší dar a není potřeba s ní šetřit. U miminek rozhodně ne.

Tip pátý: čas

Stejně jako láska je i čas věnovaný miminku jednou z nejcennějších věcí. I když si možná myslíte, že miminku stačí jen tak ležet na dece a je maximálně spokojené, pamatujte, že k tomu potřebuje i váš čas. Potřebuje, abyste se mu věnovali, kdyby už jen tím, že jej bude chovat nebo na něho mluvit.

Tip šestý: pohodlí

Miminku uděláte radost i tím, že mu zajistíte pohodlí. Jak by se líbilo vám trávit čas v počurané a mokré plence, která by se lepila na vaší kůži a nepříjemně studila? Vidíte to, nebylo by to dvakrát příjemné. Dopřejte tak svému miminku pohodlí nejen v podobě suché plenky, ale i čistého oblečení.

Tip sedmý: spánek

Bude to možná znít jako klišé, ale pokud chcete miminko potěšit, nechte do dostatečně spát. Malá miminka prospí většinu dne, spánek ke svému životu potřebují a není na místě je v něm omezovat.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *