Je lepší bio na talíři, nebo na těle?

Napsal

Neustále kolem sebe slyšíte o bio potravinách. Víte ale, že máte k dispozici i přírodní bio kosmetiku? Připravili jsme pro vás přehled všech zajímavých bio výrobků, které mohou pomoct vašemu tělu zvenku i zevnitř.108614417

Čerstvé suroviny ze zahrádek už nikdo z nás příliš často nekupuje. Většinu potravin nakupujete z dovozu, z velkých farem nebo továren. Nezapomínejte ale na to, že i české podnebí je ideální k pěstování vlastní zeleniny. Pokud nemáte zahrádku, kde byste si mohli vybít své pěstitelské choutky, zasaďte si zeleninu do truhlíku na balkóně. Pěstovat tímto způsobem můžete bylinky, rajčata, mrkve nebo papriky. Možná vám to přijde příliš složité, ale uvidíte, že vám to půjde samo. Saláty i polévky z čerstvé zeleniny vám budou chutnat mnohem více.

Pokud se vám přece jen nechce pouštět se do zahrádkaření, vybírejte v běžných obchodech pečlivě.

sb10062327dd-001Doporučujeme:

Bio česnek (lepší a výraznější chuť – spotřebujete česneku mnohem méně)

Bio vejce (mají žlutější žloutek, jsou větší a mají silnější skořápku)

Bio kuře (z přirozených chovů, maso bez škodlivin)

Pamatujte na to, že je prokázané, že biopotraviny obsahují výrazně vyšší množství biologicky aktivních látek (např. vitaminů, minerálií, vitagenů, esenciálních mastných kyselin a dalších nutrientů), jejichž význam pro zdraví je klíčový.

Odborníci doporučují používat bio potraviny zejména u těch výrobků, které používáte velmi často. Tedy u brambor, pečiva, vajíček nebo právě zeleniny a ovoce.

Bio pro vaši kůži

Bio produkty nezachvátily pouze obchody s potravinami. Už dávno je seženete také na pultech drogerií a lékáren. Váháte, jestli má bio kosmetika nějaký smysl?

Sprchové gely v biokvalitě oceníte zejména v případě, že máte suchou pokožku. Musíte ale počítat s tím, že gel nepění tolik jako obvyklé přípravky. Seženete ale nejrůznější vůně, takže se rozhodně nemusíte bát omezeného výběru. Po koupeli můžete použít tělový a pleťový krém. Oba mají stejné hydratační vlastnosti jako klasické krémy, ale pozor – vaše pleť nebude jemná hned. Bio krémy je potřeba používat opakovaně, teprve pak se jejich účinky lépe projeví. Je to proto, že neobsahují uměle vytvořené peptidy, díky kterým jsou běžné krémy sametově jemné.

120215677

V řadě bio se objevují samozřejmě také potřeby pro líčení, od řasenek, rtěnek až po oční stíny. Pamatujte však na to, že co odstínu týče, obvykle jsou to jen přírodní tóny.

Doporučujeme:

Chicco Pure BIO Sprchový gel 2v1

Oční stíny trio 06 Smokey eyes, Sante

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *