Jak vybrat elektrokoloběžku

Taky vás omrzelo jezdit po městě v zácpě autmobilem a chcete si raději pořídit elektrokoloběžku? díky ní budete rozhodně rychlejší a celkově mobilnější, protože se dostanete i do míst, kam autem nezajedete.

Elektrokola a elektokoloběžky jsou prostě in a jejich obliba rychle stoupá. I výrobců je stále víc a orientovat se v tom, který model je skutečně dobrý, nebo jestli cena odpovídá výkonu, je poměrně složité.

Výběr elektrokoloběžky – na co se zaměřit

Propadnout elektrokoloběžce je snadné. Při jejím výběru ale nesmíte ztrácet hlavu, to by vás stálo zbytečné peníze. Než začnete vybírat, zhodnoťte objektivně, jak často a v jakém terénu se bude elektrokoloběžka používat. Jinou si nejspíš budete pořizovat, jestli na ní budete jezdit denně do práce, a jinou pro děti na hraní. Podle toho se pak soustřeďte na další kritéria:

Konstrukce koloběžky musí být bytelná, aby jízda na ní byla bezpečná. To znamená, že rám musí být pevný (což se ale nedá zjistit na fotce v eshopu), řídítka výškově nastavitelná a dostatečně široká a madla z kvalitního materiálu, neměla by se protáčet ani ohýbat.

Kapacita baterie by měla kopírovat vaši potřebu délky dojezdu. Elektrická koloběžka je běžně schopná dojet do vzdálenosti kolem 10 až 40 kilometrů, což je pro jízdu po městě většinou plně dostačující, závisí to al dost na způsobu jízdy, počtu zastávek a podobně. Proto je dobré zkontrolovat si kapacitu baterie uváděnou v Ah. Doporučujeme moderní lithiové baterie s nízkou váhou, vyšším výkonem, kratší dobou nabíjení a několikanásobně vyšší životností.

Výkon motoru se u většiny elektrokoloběžek pohybuje od 200 W do 1000 W. Pro běžné užívání na rovných silnicích vám vystačí výkon kolem 500 W, s vyšším výkonem můžete jezdit i v terénu. Jestliže vybíráte koloběžku jen pro děti na jízdu kolem domu, můžete v klidu sáhnout po modelu s výkonem do 200 W.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *