Toužíte po hustších vlasech? Zjistěte, co všechno je může ovlivnit

Pevné, dlouhé a husté vlasy jsou jistě snem každé ženy. Takové, co po ramenou splývají jako lesklý hedvábný vodopád. Jenže opravdu jen malá část populace se jimi může chlubit. Kvalitu vlasů totiž ovlivňuje řada aspektů, jednou z nich je například genetika.

Vypadávání vlasů je v určité míře přirozené. Dokonce i fakt, že na jaře a na podzim vlasy padají víc, je normální jev. Pokud ale začnou vlasy padat výrazně více, je třeba zpozornět a hledat příčiny.

Co způsobuje vypadávání vlasů nad normál

Hodně žen si stěžuje na masivní vypadávání vlasů po porodu. Stejně se může objevit řídnutí vlasů v době menopauzy – obojí je způsobeno hormonální nerovnováhou, tedy úbytkem estrogenu. Po porodu se situace obvykle rychle zlepší, v menopauze je vhodné nahradit deficit estrogenu rostlinnou formou (fytoestrogenem) v potravě.

Vypadávání vlasů může být ovlivněno zdravotními problémy, například při potížích se štítnou žlázou, nebo při celkovém oslabení imunity. Na hustotu vlasů mohou mít vliv i některé léky. Jestliže vám tedy začnou vlasy vypadávat v mnohem vyšší míře, než jste zvyklí, vyplatí se konzultovat to s lékařem.

Zlepšení péče o vlasy je jednou z cest k hustým vlasům

Abyste měli vlasy zdravé a pevné, musíte jim věnovat péči a zacházet s nimi šetrně. Znamená to i vyvarovat se častých chyb, které v souvislosti s vlasy děláme. Je to především:

  • česání mokrých vlasů
  • fénování horkým vzduchem
  • časté a neodborné barvení
  • tupírování vlasů
  • stahování do culíku příliš pevně, případně zaplétání dredů
  • nevhodná vlasová kosmetika

Dopřávejte svým vlasům výživu, pečující zábaly, přípravky, které je chrání proti vysoušení před úpravou teplem. Fény, kulmy a vlasové žehličky používejte obezřetně, vysoké teploty vlasům škodí.  A pamatujte, že řidší vlasy ještě nejsou úplná tragédie – správným střihem dodáte vlasům objem, takže budou vypadat hustěji.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *