Nízká postava? Přidejte si pár centimetrů správným výběrem oblečení

Napsal

Říká se, že co je malé, to je milé. Ženy s drobnou postavou mají ale problém s výběrem vhodného oblečení úplně stejný, jako ženy s jinak atypickou postavou. Co by měl obsahovat šatník malé ženy, aby vypadaly vyšší?

Ženy nižší postavy často vypadají i při normální váze trochu baculatě, než ženy s vyšší postavou. Proto je nutné dodat jim opticky na výšce. Tomuto úkolu musíte podřídit vaši garderóbu, nestačí jen mít boty na vysokém podpatku.

Triky, které protáhnou siluetu

Jestliže posunete pas o něco výše, než je, postava se na pohled trochu protáhne. Pořiďte si tedy šaty a topy se zvýšeným pasem, případně s přestřižením pod prsy. Druhým skvělým optickým klamem jsou kalhoty rozšiřující se od kolen ke kotníkům. Takto střižené kalhoty dodají postavě opticky pár centimetrů navíc.

Zásadní kousek vašeho šatníku by ovšem měly být černé slim džíny. Úzké rovné kalhoty bez sámků (a rozhodně je neohrnujte) doplněné o boty na podpatku vám perfektně prodlouží nohy. Samozřejmě musí mít vysoký pas, bokovky vám, dámy, příliš nelichotí.

Zkuste zkrácené topy a krátké sukně

Nízké ženy by se měly vyvarovat prodlouženým střihům, například pokud jde o šaty či sukně, sluší jim nejlépe krátké, rozevláté sukně nad kolena. Úzké ani široké maxisukně pro vás opravdu nejsou. Co ale ženy menší postavy opravdu potřebují, je pouzdrová sukně. Ta totiž skvěle zdůrazní pas, zeštíhlí a prodlouží postavu. Rozhodně je základním prvkem business šatníku.

Nízkým ženám sluší kalhoty a šortky s vyšším pasem, doplněné o krátké topy a halenky. Kalhoty s vysokým pasem vámopticky “zvednou” boky a vytvoří iluzi dlouhých nohou. Když si k nim obléknete topík či halenku ve zkrácené délce a s něžně romantickým potiskem, bude iluze dokonalá. A pokud pracujete v obchodním prostředí, nezapomeňte na sako – zkrácené a vypasované.

Share