Nač si dát pozor při výběru make-upu

Napsal

Make-up by měl při dokonalém líčení, na rozdíl od stínů nebo rtěnky, zůstat neviditelný. Přitom by ale měl umět spolehlivě zakrýt všechny nedostatky pleti. Jestliže si make-up vyberete dobře, budete vypadat svěže a mladistvě, vaše pleť bude úplně bez chybičky.

Vybrat ten ideální make-up může být během na dlouhou trať. Buďte si jistá, že v té široké nabídce na trhu je make-up s takovým odstínem a texturou, který vám bude perfektně vyhovovat. Jen ho najít. Jak postupovat při výběru správného odstínu vám poradíme.

Tón a barva pleti

Úplně prvním krokem by mělo být odhalení vašeho tónu pleti. barva a tón pleti nejsou totéž, zatímco barvu můžete mít například světlou, bledou, narůžovělou, olivovou, tmavou až namodralou, tón rozlišujeme teplý, studený a neutrální.

Majitelky olivové pokožky mají teplý tón pleti, stejně jako většina tmavších odstínů pleti. Ovšem namodralá či ebenová tmavá pleť má naopak tón pleti chladný. Stejně tak je chladný tón pleti typický pro načervenalou pokožku se sklonem k vytváření skvrn.

Neutrální kůže je jen velmi slabě narůžovělá, případně jen s lehkým olivovým podtónem. Pokud máte neutrální tón pleti máte vyhráno, sluší vám většina make-upů.

Barva make-upu podle pleti

Ve chvíli, kdy máte jasně definovanou barvu a tón pleti, můžete vybírat barvu make-upu. Světlá pleť bude působit zdravěji a svěžeji, když zvolíte teplé tmavší žluté odstíny (cream, vanilla a ivory). Jestli máte ale velmi jemnou citlivou pokožku, sáhněte po světle žlutých odstínech (alabaster, porcelain and milky), bude méně červená.

Na střední, neutrální odstín pleti můžete použít jakékoliv barvy, nesmí ale mít oranžový nebo příliš šedý nádech. Zkuste spíš něco jako beige nebo sand. U tmavé pleti volte v případě teplého tónu make-up s nádechem žluté nebo oranžové, ideálně odstíny bronz či olive. Naopak pro chladné tóny se hodí kávové podtóny.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.