Lifting – jak pomáhá naší pleti

S přibývajícím věkem ztrácí naše pokožka elasticitu a pevnost. S ochablou pletí povolují i kontury obličeje a začnou se tvořit vrásky, první příznaky toho, že definitivně stárneme. Řada žen se ale nechce s tímto stavem smířit bez boje, proto volí lifting obličeje.

Lifting dokáže vypnout pokožku, zpevnit kontury obličeje, vyhladit vrásky, ale také zpevnit povislý podbradek a krk. Pleť je o poznání mladistvější. Kromě vzhledu se ženám po liftingu zlepší i sebevědomí. Stejně jako jiné kosmetické zákroky i lifting pomáhá ženám i po stránce psychiky.

Druhy liftingu

i když si při slovu lifting asi ihned představíme plastického chirurga se skalpelem, způsobů, jak vypnout pleť na obličeji a zpevnit jeho kontury, je více. K chirurgickému liftingu se většinou uchylujeme až ve chvíli, kdy ostatní metody selžou. Jaké způsoby vypnutí pleti můžete vyzkoušet?

  • kosmetické přípravky
  • laser
  • ultrazvuk
  • radiofrekvence
  • přístrojem LPG
  • mikrojehličková mezoterapie
  • niťový lifting
  • chirurgický lifting

Začněte s neinvazivní nebo miniinvazivní metodou

Zcela bez nežádoucích účinků jsou samozřejmě kosmetické liftingové přípravky, ale také laser, ultrazvuk a radiofrekvenční metoda. Jde o bezbolestné použití světla, zvuku nebo energie, které prochází hlouběji do kůže. První výsledky těchto způsobů liftingu jsou viditelné v podstatě hned.

Poněkud bolestivější může být mezoterapie, kdy se pomocí jehliček vpravuje do střední vrstvy pokožky aktivní látka (obvykle kyselina hyaluronová), která stimuluje tvorbu kolagenu. I v tomto případě je efekt viditelný ihned, následující 2 – 3 týdny se výplň ještě usazuje. Tato metoda se provádí při lokální anestezii a může se projevit otokem či drobnými modřinkami, které rychle mizí.

Poměrně novou miniinvazivní metodou je lifting speciálním niťovým materiálem. Nitě se do podkoží zavádí tenkou jehličkou. Jde o metodu s okamžitým výsledkem, který se v dalších týdnech ještě umocňuje, jak nitě obrůstají novou vazivovou tkání. Vydrží déle než rok.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *