Zaotřeno na rty: co všechno od vás potřebují dostat

Napsal

Možná vás obtěžují suché a popraskané rty jen v zimě, možná s tou správnou výživou máte problémy po celý rok. Péče o rty není snadná a ať chcete nebo ne, spotřebuje vám denně pár minut času. Přinášíme jednouché shrnutí toho, co byste pro své rty měla dělat.stk66031cor

Kdykoliv s vámi někdo hovoří, kdykoliv k někomu promlouváte, rty jsou tou částí vaší tváře hned po očích, na kterou se oslovený kouká. Rty jsou dominantou každého obličeje, proto je na vás, abyste se o ně dokázali dobře postarat. Víte, co vaše rty potřebují?

Na začátku je třeba si uvědomit, že pokožka na rtech je mnohem tenčí než na zbytku obličeje. Co z toho vyplývá? Že se o ně musíte starat s větší péčí a důsledností.  Rty nemají žádné mazové žlázy, a proto často praskají. Rtům ubližuje přílišná zima, velké horko, slunce i dehydratace. Na druhou stranu, když si je budete olizovat, jejich struktura se poškodí.

Zákon číslo 1: rozlišovat zimu a léto

Rozlišujte péči v období zimy a léta. V zimě věnujte rtům speciální péči v podobě výživných pomád. Nespoléhejte jen na klasickou mastnou pomádu, ale dopřejte si vysoký ochranný faktor. Zejména na horách, kde je slunce intenzivnější, je důležité, abyste rty mazala i několikrát denně. Pokud se vám stane, že rty v chladu popraskají a bolí vás, před spaním si na ně naneste med. Vydržte to a rty neolizujte. Po pár minutách se med vpije do pokožky a krásně ji vyživí.  Za půl hodiny pak med můžete setřít nebo slíznout.

V létě také nezapomínejte na ochranu před slunečními paprsky. Pomády na letní období jsou ale hydratační a vláčnější, zatímco v zimě by měly být spíše mastné a hutné.

Attractive sport girl snowboarder applying face pack outdoors in

Zákon číslo 2: pravidelná péče

Používat pomádu na rty jste zvyklá? Skvělé, ale aby byl výsledek co nejlepší, je důležité rty pravidelně promasírovat. Na masáž použijte starý zubní kartáček s měkkými štětinkami, pomocí kterého rty pěkně prokrvíte. Příliš netlačte. Cílem je spíše pokožku hladit, ne ji sedřít. Po masáži naneste na pár minut opět med.

Zákon číslo 3: není rtěnka jako rtěnka

Až si budete příště vybírat rtěnku, podívejte se na obsah a typ. Pokud trpíte na suchou kůži na rtech, rozhodně se spíše orientujte na vláčné a krémové rtěnky. Ty matující totiž obsahují příliš mnoho pudru, který by vaši kůži ve výsledku ještě vysušil. Vzhledem k nabídce na trhu se rozhodně nemusíte bát, že byste nenašli odstín, který preferujete. Vybírat můžete z kolekce Silk Gloss od Max Factor, Lacome nebo Dermacol.

Share