Jak vybrat opalovací krém?

Napsal

Opalovací krém je v horkých letních měsících jednoznačné must have. O tom tu nemusíme dlouze polemizovat, je to zkrátka nutnost. Zvláště jestli si chcete léto užít na maximum, aniž byste se strachovali ze spálené kůže a dní povinně strávených ve stínu s bolestivou grimasou ve tváři.

Opalování k létu neodmyslitelně patří. Jen málokterá žena by si nechala ujít příležitost vystavit bledou pokožku slunečním paprskům a nepochytat trochu toho bronzového odstínu. A možná trochu více, záleží na tom, jak hodně to máte rádi. Když už se ale chcete opalovat, určitě není vašim cílem odejít domů s kůží zbarvenou do ruda, které se nebudete moci ani dotknout, jinak budete nuceni kvílet bolestí. Bez krému na opalování to prostě nepůjde, na to vezměte jed!

Pár rad, jak vybrat opalovací krém

Když už jsme si díky předchozím řádkům společně ujasnili, že se bez opalovacího krému neobejdete, můžeme se volným krokem přesunout k tomu nejdůležitějšímu: tedy k tomu, jak si opalovací krém vybrat a jak poznat, který z nich je pro nás ten pravý. Krémů na opalování, potažmo i jiných přípravků sloužících k tomuto účelu, je na trhu nepřeberné množství. A jak už to tak bývá, čím více možností pro výběr máte, tím složitější pro vás je se rozhodnout.

Rada první: správný stupeň ochrany SPF

Při výběru opalovacího krému byste se měli jako první zajímat o údaj SPF, konkrétně tedy o Sun Protection Factor, kterému lidově přezdíváme UV faktor. V tomto případě platí, že čím větší číslo, tím větší ochrana. Nic složitého v tom nehledejte. Obecně platí, že čím nižší jste fototyp, kterých mimochodem rozeznáváme 6, tím vyšší stupeň SPF potřebujete, abyste svou pokožku ochránili.

Rada druhá: UV filtr dvojího druhu

Opalovací krém může mít dva druhy UV filtrů – ten první je chemický, který proniká do kůže a začne působit cca 30 minut poté, co jej na kůži nanesete. To znamená, že musíte počítat s jeho nanesením minimálně půl hodiny dříve, než se vystavíte sluníčku. Druhým typem UV filtru je fyzikální, který se nevstřebá do pokožky, ale zůstává na povrchu a působí prakticky okamžitě po nanesení na kůži.

Rada třetí: krém k moři

Možná jste to nevěděli, ale výběr opalovacího krému byste měli přizpůsobit i tomu, kde jej budete používat. Zní to asi divně, ale má to svou logiku. Jiný opalovací krém je vhodný pro použití tady u nás za našich podmínek, jiný naopak potřebujete pro pobyt někde u moře, kde jsou ty podmínky úplně jiné. Ve vyšších teplotách, které jsou pro exotické země typické, je logicky vyšší míra slunečního záření, před kterou se musíte chránit.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)