Vlasy podle Lisbeth

Napsal

Koho by nezasáhla trilogie Milénium od spisovatele Stiega Larssona. Zatímco švédská filmová verze upadla v zapomnění, americký režisér Fincher udělal z příběhu jedinečné Lisbeth Salanderové světově uznávaný thriller. Lisbeth inspiruje nejen filmaře. Na módních molech se v poslední době ukazují i modelky podobného vzezření, s podobným střihem vlasů.

rooney-mara-bangs

Za vše může tvář Rooney Mary, která Lisbeth propůjčila osobitost. Nutno podotknout, pokud si děláte zálusk na tento druh účesu, je důležité, abyste měla výrazné lícní kosti a ne příliš oválná tvar obličeje. Tvrdé řezy a střihy totiž ještě více zdůrazňuji křivku vaší tváře.

Účes můžete vyzkoušet na jakékoliv barvě vlasů, i když tmavším bude samozřejmě slušet nejlépe, jelikož ideálně kontrastuje s pletí.

Pokud se rozhodnete, že do tohoto typu účesu opravdu půjdete, domluvte se s vaším kadeřníkem na detailech. Důležité je, aby posoudil, jak moc krátkou ofinu k vašemu tvaru obličeje zvolit. Čím protáhlejší obličej budete mít, tím delší ofina se k němu hodí.

Pamatujte, že k účesu á la Lisbeth se rozhodně nehodí příliš výrazné líčení (tedy pokud nechcete působit jako Rooney Mara ve filmu). Výstřední je samotný střih, který upoutává pozornost.

very-short-bangs

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *