Tipy na trendové účesy s ofinou

Napsal

Patříte k těm ženám, co by si velice rády pořídily účes s ofinou, ale nakonec vždy ztratí odvahu a z kadeřnictví zase odchází bez ní? Dá se to pochopit. S ofinou bývá následně dost práce, vyžaduje každodenní péči. Přesto ty nejžhavější trendy účesy s ofinou počítají.

 

Takže, pokud jste vždycky toužila po ofině, je ten pravý čas. Výhodou pro méně odvážné je, že trendy je aktuálně vzdušná a dlouhá ofina, kterou si případně snadno připnete sponkou nebo sčešete na patku, když se vám pro denní look zrovna nehodí. A věřte, že i sponky jsou momentálně velmi trendy. 

Shag se vrací

Proslavila ho v sedmdesátých letech americká herečka Jane Fonda. Výhodou tohoto účesu je, že se hodí na husté vlasy, které provzdušní, ale i na jemné vlásky, jimž naopak dodá objem. Charakteristické pro střih shag je vrstvení různě dlouhým pramenů, které se směrem od kořínků ztenčují. Efekt řídkých pramínků se dá ještě zvýraznit slepením stylingovými přípravky.

Stále oblíbené pixie

Pro odvážné dámy s krátkými vlasy je pixie přesně ten pravý střih. Dokáže omladit o řadu let a dá se upravit i na jemných vlasech, proto jde o ideální účes pro ženy vyššího věku (asi nejvýrazněji o tom přesvědčí herečka Judi Dench). A jestli patříte k odvážnějším, dodejte účesu na neposednosti rozvernou ofinou a pramínky neposedně poletujícími na temeni. Stačí k tomu trochu jen malinko vosku a prohrábnout vlasy prsty. 

Baby bangs ofina pro nejodvážnější

Vedle delší vzdušné ofiny zůstává mezi letošními trendy i odvážná baby bangs ofina, která se objevila už vloni. Jde o nejkratší a rozhodně nejodvážnější trendy ofinu, na níž si jen tak někdo netroufne. Může být rovná, zubatá, střižená do kulata nebo na stranu, vždy ale končí maximálně centimetr nad obočím. Tuto ofinu si ale můžou dovolit jen ženy s ostřejšími rysy a výraznými lícními kostmi (jako například herečka Emma Watson), v žádném případě ji nezkoušejte na kulatý obličej.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *