Stárnutí: Jak tento proces zpomalit a svou pleť ochránit před vráskami?

Napsal

Všimla jste si, že se na vaší pleti projevuje stárnutí? Žádná žena samozřejmě nechce vypadat starší, než opravdu je, nicméně nemusíte se těchto projevů bát, jsou naprosto přirozené. Zapomeňte na plastické operace – můžete je samozřejmě zmírnit přirozenou cestou s našimi tipy.

Místo opalování používejte samoopalovací krém

Když se opalujete, vaše pleť rychle stárne. Platí to bez ohledu na to, zda se opalujete venku, v soláriu nebo pomocí jiného opalovacího zařízení v interiéru. Všechna opalování jsou škodlivá. Ultrafialové záření totiž urychluje stárnutí vaší pokožky.

Nekuřte

Kouření ovlivňuje přirozené projevy stárnutí organismu. Pleť se vrásní a působí mrtvolným, povadlým dojmem. Pokud nemůžete přestat kouřit, rozhodně byste měla přemýšlet alespoň nad omezením kouření.

Cvičte

Každodenní cvičení zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitní systém. V důsledku toho bude vaše pleť vypadat mladší. A navíc budete mít skvělé tělo!

Dopřejte si dostatek spánku

Spánek je nezbytný pro vaše fyzické i duševní zdraví, nicméně má také vliv na zdraví pokožky. Množství spánku, které potřebujete, se odvíjí od vašeho věku. Nicméně byste měla ideálně spát alespoň 7–8 hodin denně.

Voda pro krásu a zdraví

Abyste si udržela mladistvý vzhled pleti a posílila své celkové zdraví, vypijte denně alespoň 8 sklenic filtrované vody. Dehydratace způsobuje, že vaše pleť vypadá suchá a mdlá, což zvýrazňuje vrásky a další příznaky stárnutí.

Čištění pleti a pravidelná hydratace

Čištění a hydratace pomáhají chránit a udržovat zdraví pleti. Měla byste se však vyhýbat běžnému mýdlu, které může stárnoucí pleť vysušovat. Místo toho používejte jemný čisticí prostředek, který vaši pleť nepřipraví o přirozenou vlhkost. Vyhněte se pleťovým tonikům se stahujícím účinkem nebo na bázi alkoholu. Ráno a večer používejte přiměřený hydratační krém.

Hlavně se mějte ráda se všemi vráskami, které máte. Za každou stojí nějaký životní příběh.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *