Šediny nejsou tragédie

Napsal

Šediny nejsou tragédieŠedivé vlasy jsou hlavně pro ženy znamením, že již nejsou nejmladšími. Také je dobré ale uvědomit si, že první šedivý vlas se na naší hlavě může objevit jak ve dvaceti letech, tak i v padesáti. V průměru se změnou barvy vlasů nejčastěji potkávají čtyřicátnice. Většina se za ně stydí, a proto jsou spíše nuceny si svou kštici začít barvit. Jak je to s muži? Pro některé ženy jsou muži s šedinami sexy a více přitažlivější než s původní barvou.

Kdo za to může

Věřte nebo ne, ale množství šedivých vlasů a jejich výskyt ovlivňujeme sami po celý život. Pokud vyznáváme životní styl, ve kterém málo spíme a špatně se stravujeme, můžeme si být naprosto jistí, že nejen genetika bude moci za naše šedivé vlasy. První řadě se na šedivění podílí zejména obyčejné stárnutí, protože ve vlasech ubývá přirozené barvivo, tzv. melanin.

Co ve vlasech šediví

Můžeme to přirovnat k železu, které vlivem působení kyslíku koroduje. Stejné je to i s vlasy. Pokud vlivem věku nebo třeba kvůli stresovým situacím dojde k úbytku melaninu, potom se mezi vlasovou kůru a dřeň vlasů dostávají miniaturní vzduchové bubliny. Výsledkem této přirozené činnosti jsou stříbrné vlasy.

Kvalita vlasů se mění

Šedivé vlasy mají určitě jinou strukturu než u mladého člověka tmavé či blonďaté. Nevýhodou je sklon k větší lámavosti a vysušenosti. S problémem nedostatečné hydratace se přitom potýká i sama hlava. Má to i své plus. Pokud jste celý život bojovala s mastnými vlasy, mohou vás šediny potěšit.
Důležité ale je, abychom na šedivé vlasy používali pouze kvalitní šampony a zdravou výživu například balzámy, kondicionéry nebo třeba masky. Docílíme tím zmírnění vysychání pokožky a vašim vlasům se vyhnou i odolné lupy. Některé vlastnosti se změnou barvy vlasů nemění. Pokud jste se celý život těšila ze silných tmavých vlasů, silné určitě budou i ty šedivé.

Pečující barva

Odborníci sice nedoporučují obarvovat šedivé vlasy, protože barva na nich nemusí chytnout tak pěkně jako na tmavých vlasech, ale záleží na každém. V každém případě si vlasy zaslouží barvu kvalitní, například s obsahem pečujících olejů, které vlasům dodají nejen barvu, ale i hydratace a lesk.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *