S make-upem ve vodě – jak si užít léto a zůstat krásná

Léto je doba dovolených a s ní spojených dnů trávených u vody a ve vodě. Řada žen se ale o radovánky ve vlnách připravuje jen proto, aby se jí nesmyl make-up. Pro krásu trpí. Zbytečně. Některé make-upy totiž opravdu jsou voděodolné a můžete s nimi i do bazénu. Jak se líčit, když se chystáte k vodě?

K létu patří lehké líčení s kvalitní podkladovou vrstvou. Ta by měla schovat případné nerovnosti pleti a sjednotit barvu, zároveň musí být prodyšná, aby pleť v horku nestrádala.

Odstín podkladového make-upu volíme podle letní barvy pleti, je tedy dost možné, že budete muset koupit poněkud tmavší, než obvykle, kvůli opálení. Většinou stačí voděodolný tónovací krém, nejlépe s obsahem provitamínu A a ochranným faktorem, jestliže potřebujete opravdu něco zakrýt, zvolte tuhý make-up.

Co potřebujete, abyste byla i ve vodě sexy pohled

Na rovinu si řekněme, že voděodolné líčení by mělo být od ověřených výrobců. Levné make-upy, řasenky či linky by mohly nakonec ve vodě opravdu způsobit paseku. Pokud jde o obočí a řasy, zvažte permanentní make-up od profesionálky. Tak budete mít jistotu, že budou řasy dokonalé i po hodině plavání. Co budete pro líčení na pláž či k bazénu potřebovat?

Podkladový make-up už jsme si přiblížili. K němu se hodí ještě voděodolný rozjasňovač očí, který lehce vklepete k vnitřnímu koutku a do oblasti spánků. Užitečná je i multifunkční tyčinka, kterou můžete nanést pod lícní kosti a lehce přepudrovat kompaktním pudrem.

Barvičky na oči vybírejte také voděodolné, a to i oční linky i řasenku. Barvu tužky na oči vybírejte podle toho, jaký jste barevný typ. Ženy s tmavší pletí a černými vlasy mohou použít oblíbenou černou, světlejší typy by měly volit hnědou tužku a blondýnkám nejvíc sluší šedá.

Tip, jak nanést linku kajalovou tužku: “natečkujte” ji mezi řasy (vrchní po celé délce víčka, spodní od středu víčka k vnějšímu koutku) a spojte štětečkem na linky.

Oční stíny do vody vám budou stačit ve dvou barvách. Světlejší tóny nanášíme k vnitřnímu koutku, tmavším stínujeme střed a vnější koutek. Práškové oční stíny můžete aplikovat i navlhčeným pěnovým aplikátorem, dodá barvám na zářivosti.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *