Ranní skincare – 6 tipů pro zdraví vaší pleti

Napsal

Pečovat o svou pleť se z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí. A to i ráno, kdy se nám chce do poslední minuty nevylézat z postele a pak zbývá čas sotva na vyčištění zubů. Vyskočte raději ze své postele o čtvrthodinku dříve a dopřejte své pleti těch pár minut ranního rituálu. Tedy pokud vám na vzhledu a zdraví pokožky záleží a chcete co nejdéle vypadat mladě a zdravě.

Zanedbávání péče o pleť vede k nepříjemným změnám: k tvorbě vrásek, povolení kontur a ucpávání pórů. Pleť je mastná nebo dehydratovaná, olupuje se a vypadá nezdravě. Jak tomu může zabránit čtvrthodinka každé ráno?

1. Pleť vyčistěte

Zdá se vám to zbytečné, když jste si ji čistila večer před spaním? Kdy jste ji zbavila veškerého make upu i ostatních nečistot? Jenže v noci kůže (stejně jako zbytek těla) regeneruje, tvoří nové buňky a staré vylučuje. A ty je třeba ráno opět odstranit, nejlépe tonikem nebo micelární vodou.

2. Nepoužívejte mýdlo

Po ránu si obličej nemyjte vodou a už vůbec ne mýdlem. Mýdlo pleť zbytečně vysušuje a to před odchodem ven nepotřebujete.

3. Dodejte pleti výživu

Úplně první vrstvou nanesenou na vyčištěnou pleť, by mělo být sérum. Je to koncentrovaná výživa pro pokožku a ta si ji ráno opravdu zaslouží. Sérum nechte působit nejméně 5 minut, než budete v péči pokračovat. 

4. Ráno dejte pleti vitamín C nebo kyselinu hyaluronovou

Vitamín C v pokožce stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu, vaše pleť tak bude pevná, pružná a zmírní se tvorba vrásek. Kyselina hyaluronová umí “uzamknout” vlhkost v pleti, takže je po celý den dobře hydratovaná.

5. Na závěr denní krém

Ranní péči zakončete hydratačním denním krémem, v letních měsících vybírejte takový, co má dostatečnou ochranu proti UV paprskům. Hydratace pleti je velmi důležitá po celý rok, proto ji rozhodně nezanedbávejte. 

6. Nezapomeňte na rty

I rty potřebují před odchodem svou péči. Než je vystavíte vlivu povětrnostních podmínek, dopřejte jim výživu a UV ochranu. K tomu poslouží kvalitní rtěnka nebo pomáda.

 

Share