První pomoc pro ubývající kštici

Napsal

Nacházíte v hřebenu mnohem více vlasů než kdysi? Může za to dědičnost, hormonální změny nebo cokoliv jiného. Nezabývejte se zbytečně původcem, ale dejte se do práce, aby už jediný vlas nepřišel na zmar.78632690

Možná si říkáte, že nemá smysl utrácet za množství drahé vlasové kosmetiky, která vám v reklamách slibuje hustší a pevnější hřívu. Ano, za vlasy může hlavně genetika a zdraví, ale ve skutečnosti vám i specializované preparáty mohou pomoct. Důležité je totiž pro růst vlasů také vyživování vlasových váčků. A to nejen potravou, kterou přijímáte, ale také tím, jaký používáte šampon a následnou péči.

Než si našetříte na kvalitní preparáty a naučíte se, jak správně umývat vlasy, je dobré své hřívě odlehčit, co nejvíce to půjde. Vyvarujte se zbytečných stylingových přípravků. Tužidla, silné vrstvy laků a gely vlasy velmi zatěžují. Pokud je foukáte horkým vzduchem, nedej bože žehlíte, je jasné, že příliš prospívat nebudou. Nechte se operovávat v kadeřnictví, vyhněte se barvení (zkuste přírodní produkty, hennu apod.) a také stahování do gumičky. Přestože jsou culíky a drdoly velmi praktické, nechejte vlasy alespoň týden rozpuštěné.

78157645

Přípravky, které si pořídíte, pak aplikujte s dostatečnou pečlivostí. Dělejte si zábaly a péči o vlasy věnujte klidně i půl hodiny. Vyzkoušet můžete i masáže hlavy, které dokážou aktivovat vlasové váčky.

Pokud bude nejhůř a vlasy vám budou dále vypadávat, poraďte se s kožním lékařem, který vám v takovém případě poradí, co dál.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *