Prsní prevence

Napsal

Hezké pevné poprsí sice závisí na tom, jak pevná je vazivová tkáň, ale to je většinou dáno geneticky. Ve vaší moci je však zabránit tomu, aby prsa ochabla předčasně. Dokážete to v případě, že do programu krásy a péče o tělo zařadíte také cvičení, které budete každý den pravidelně opakovat.

Tyto cviky posílí hrudní svalstvo, což je vedle pevné tkáně předpokladem zachování pěkného poprsí.

Nezanedbávejte nošení podprsenky

Pro uchování pevné kůže i tkáně prsou, především u žen, které mají velké, těžké poprsí, je opravdu důležité nosit podprsenku. Podprsenka ale nesmí být ani příliš veliká, ani by prsa neměla příliš svírat. Pokud podprsenku normálně nenosíte, pořiďte si nějakou pohodlnou alespoň na sport.

Cvičení pro každý den

Postavte se do stoje vzpřímeného k otevřenému oknu, upažte a propnutými pažemi opište pět kruhů dopředu, potom pět koleček dozadu. Při cvičení pěkně zhluboka dýchejte. Postavte se do stoje rozkročného a silou propínejte střídavě pravou a levou paži ke stropu. Dlaň přitom směřujte vzhůru. Opakujte každou paží pětkrát až desetkrát.
Sepněte ruce na prsou jako k modlitbě a zatlačte dlaněmi proti sobě. Počítejte do deseti a teprve potom tlak uvolněte. Opakujte pětkrát. Tento cvik posiluje hrudní svalstvo.

Z kleku přejděte do sedu, takže uzdě dosedají na paty, a napněte paže co možná nejvýše nad hlavu. Sbalte ruce v pěst a silou – jakoby proti působení protisíly – stahujte paže na úroveň prsou. Opakujte desetkrát.
V sedu zkřižte nohy (levou přes pravou), přeneste váhu na pravé stehno, podepřete se pravou rukou, zdvihněte pánev a zároveň propněte levou paži nad hlavou. Vraťte se do výchozí polohy a cvik zopakujte, pětkrát na každou stranu.
Lehněte si na břicho, podepřete se rukama na výši prsou a zdvihejte hrudník, až jsou paže téměř propnuté, pak se podívejte nahoru. Počítejte do deseti a hrudník opět položte na zem. Opakujte také pětkrát.

K posílení hrudního svalstva v každém případě napomáhá pravidelné plavání. Optimální je jít se zaplavat dvakrát týdně na 20 minut. Ještě účinnější než styl prsa je plavání naznak.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *