Pro zdraví a krásu z celého světa

Napsal

Už jste někdy vyzkoušely Lexikon nápadů a triků inspirovaný taji celého světa? Skrývá opravdu mnoho tajemství. Chcete dlouho žít a těšit se dobrému zdraví? Pojďme se podívat, jak toho dosahují ženy a muži různých národů, které jsou počítány k dlouhověkým a nejzdravějším obyvatelům naším planety.

Čína

Tato země má svůj typický nápoj – zelený čaj. Číňané ho pijí ve značném množství., zvláště po obědě. Od pradávna mu připisují řadu blahodárných účinků : je prevencí proti rakovině plic, prsu, žaludku, tlustého střeva, prostaty a kůže, chrání před rakovinotvorným působením cigaret.

Přednosti zeleného čaje znají i Arabové a přidávají do něj ještě lístek máty peprné, která odstraňuje nechutenství, bolesti hlavy, kašel, pomáhá v časných stádiích chřipky a předchází  nachlazení.

Holandsko

Holandsko i udržuje tradici dřeváků. Jejich zvláštní tvarování a hladké začištění pomáhá předcházet deformacím vedoucím k plochým nohám. V takových tvrdých botkách z přírodního dřeva si nohy odpočinou a Holanďanky si díky nim nestěžují ani na kuří oka, ani na bolesti kloubů. Ortopedické přednosti dřeváků jsou všeobecně uznávané – modelují chodidlo a zabraňují výskytu křivice u dětí.

Mexiko

V mexické stravě má nenahraditelné místo avokádo. Proč? Je lehce stravitelné, má vysoký obsah vitaminů, minerálních látek, bílkovin a minimum cukru. To vše významně prospívá srdci a krevnímu oběhu. Dužina smíchaná s rozsekanými paprikami, citrónovou šťávou a česnekem tvoří základ oblíbené mexické omáčky guajakole – opravdové pokladnice vitaminů a kyseliny listové. Lahodné avokádo je označované za nekvalitnější salátové ovoce a je vysoce ceněné také v dietní stravě. Co víc – kašička z avokáda dokáže zvlhčit pokožku, vyhladit ji a ochránit před vysušením.

Indie

Indové se hluboce sklání před jógou. Hinduisté od pradávna praktikují dechová cvičení spojená s koncentrací a gymnastikou, což jim dovoluje dosáhnout duchovní a fyzické rovnováhy. Jóga je lék na zbědované nervy a dokonce i na některé bolesti ; díky ní je organizmus dobře okysličovaný – a lépe prokrvený mozek může snáze a produktivněji pracovat. Svaly a klouby získávají na pružnosti, čímž se snižuje nebezpečí úrazu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *