Připravte pleť na slunce

Napsal

Už se taky nemůžete dočkat, až budete vysedávat na zahrádkách a trávit víkendy v parku s knížkou? Není divu. Po zimě vaše tělo touží po slunečních paprskách, které mu dodávají tolik potřebný vitamin D. Ale pozor na to.stk103316cor

Stejně jako umí slunce pomáhat, umí také ublížit. A bohužel, jsme spíše zvyklí chtít všechno hned, než vytrvat a dávkovat postupně – stejně tak se slunečními paprsky. Abyste minimalizovala rizika, musíte se své kůži věnovat více, než v zimě.

Po té je pleť unavená, poškozená a zejména vysušená. Základem je tedy vrátit ji hydrataci a pružnost. Vyměňte s příchodem jara tuhé mastné krémy za ty hydratační a krémujte obličej dvakrát denně. Nebojte se, že se pleť začne mastit. Hydratační krémy jsou založené na vodní bázi a okamžitě se vstřebávají. Neměly by zanechávat mastný filtr. Pokud budete mít pocit, že se více „mastíte“, není to krémem, ale typem pokožky, která se s vyššími teplotami přirozeně více mastí. V tom případě si nechejte poradit od odborníka, který vám doporučí krém.

77286656

Pořiďte si kvalitní peeling určený na obličej. Od běžného peelingu se liší strukturou (částečky v něm obsažené jsou menší). Pokud se vám na pleti dělají šupinky suché kůže, peeling vám pomůže pleť obnovit. Peeling ale používejte i v případě, že máte pleť mastnou. Vždy po aplikaci peelingu použijte hydratační krém.

I když se vám zdá, že slunce venku ještě tolik nepálí, nezapomínejte na ochranný faktor. Bledá pokožka, která byla před sluncem skrytá několik měsíců, se rychle spálí. Pokud se na slunci nezdržujete dlouhou dobu, vystačíte si s make-upem i pudrem – téměř ve všech kvalitních výrobcích je už ochranný faktor. Při delším pobytu na slunci ale použijte i speciální ochranné krémy s faktorem určené pro obličej. Kůže na něm je totiž mnohem tenčí a citlivější.

Rada na závěr: hodně pijte. Vyživíte tím pleť také zevnitř. Vrásky se vypnou a pokožka bude pružnější. Přestože to slyšíte po několikáté, je potřeba pitný režim dodržovat. Zkuste studený zelený čaj, nebo vodu s citronem a dalším ovocem. Bude se vám pít sama.

Share