Příprava pokožky na podzim – co všechno to obnáší

Tak už jsme asi definitivně odložili krémy na opalování a po opalování, pomalu ale jistě se loučíme s létem. Je čas připravit se na podzimní plískanice a nečas, a to včetně pokožky. Co všechno obnáší příprava pokožky na podzim?

Sluneční záření, slaná i chlorovaná voda, klimatizace v kancelářích i v autě – to všechno jsou faktory, kterými jsme pleti v létě příliš nepomohly. Teď je čas ji trochu hýčkat a rozmazlovat, aby se připravila na vrtochy podzimu.

Vysušený obličej potřebuje hydrataci

Pokud jste většinu léta trávili v klimatizovaných prostorách, pleti suchý a chladný kancelářský vzduch nejspíš znatelně vysušil. Nedostatečně hydratovanou pleť způsobuje i dlouhý pobyt na slunci bez vhodných ochranných prostředků.

Teď na podzim chceme pokožku dostat „do normálu“ a dopřát jí dostatek hydratace. Pomohou noční hydratační krémy a masky, třeba i domácí. Jednoduchou, ale účinnou hydratační masku vyrobíme z poloviny banánu a lžíce bílého jogurtu. Zvláštní pozornost si dopřejte jemné pokožce kolem očí a rtů. Na oči vyzkoušejte osvěžující obklady z plátků okurky a hydratační oční sérum, rty vyživí a zjemní balzám s obsahem bambuckého másla.

Vyživujte pleť nejen na obličeji

Kromě hydratace potřebuje vaše pleť i výživu. Dopřejte jí pleťová séra, což jsou přípravky doslova nabité výživou pro pokožku. Také výživné masky si naše pleť na obličeji a dekoltu jistě zaslouží. Svou pozornost si po létě stráveném v placatých sandálech a lodičkách naboso zaslouží ale také chodidla. Suchá nebo loupající se pokožka, ztvrdlé partie na patách – to je často daň za pobyt na sluníčku. Tyto nedostatky sice už nejsou na podzim vidět, ale bychom se jim měli věnovat. Kůži na nohou obruste přírodní pemzou a udělejte si horkou lázeň se zvláčňujícím olejem. Po osušení natřete vrstvou speciálního krému na nohy, oblečte bavlněné ponožky a jděte spát. Ráno budete výsledkem překvapeni.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *